کد خبر : 107258

به گزارش خبرگزاری مهر، جنبش اسلامی نیجریه روز دوشنبه با انتشار یک پیام در صفحه رسمی خود در توئیتر اعلام کرد که «طرفداران شیخ زکزاکی- رهبر شیعیان نیجریه- به مناسبت پنجمین سالگرد کشتار زاریا راهپیمایی اعتراضی برگزار کردند». در ادامه این پیام آمده است: «در ابوجا معترضان خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط […]به گزارش خبرگزاری مهر، جنبش اسلامی نیجریه روز دوشنبه با انتشار یک پیام در صفحه رسمی خود در توئیتر اعلام کرد که «طرفداران شیخ زکزاکی- رهبر شیعیان نیجریه- به مناسبت پنجمین سالگرد کشتار زاریا راهپیمایی اعتراضی برگزار کردند».

در ادامه این پیام آمده است: «در ابوجا معترضان خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط شیخ زکزاکی و همسرش شدند که در بازداشت غیرقانونی بسر می برند».

گفتنی است که نیروهای نظامی نیجریه روز ۱۲ دسامبر سال ۲۰۱۵ با حمله به منزل شیخ زکزاکی در شهر «زاریا»، او و همسرش را دستگیر کردند. شیخ ابراهیم زکزاکی از آن زمان تاکنون در زندان بسر می‌برد.

جلسه محاکمه شیخ زکزاکی قرار بود روزهای ۲۵ و ۲۶ ژانویه سال آینده میلادی (۲۰۲۱) به منظور ادای شهادت شاهدان عینی در خصوص اتهامات ساختگی و نسبت داده شده به رهبر شیعیان نیجریه برگزار شود؛ اما دادستان کل نیجریه اعلام کرد که محاکمه رهبر شیعیان این کشور را بار دیگر به تأخیر انداخته است.منبع: مهر