کد خبر : 106835

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ مجید رنجبر، گفت: در فصل‌های بارش تغیرات آب و هوا و بارش‌ها بصورت مستقیم بر روی ترافیک تهران تأثیرگذار است به نحوی که با شروع بارش‌ها میزان ترافیک نیز افزایش پیدا کرده است. وی افزود: همان طور که در سطح شهر ملاحظه می‌فرمایید شاهد مجدد بارش‌ها هستم و رانندگان می‌بایست […]به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ مجید رنجبر، گفت: در فصل‌های بارش تغیرات آب و هوا و بارش‌ها بصورت مستقیم بر روی ترافیک تهران تأثیرگذار است به نحوی که با شروع بارش‌ها میزان ترافیک نیز افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: همان طور که در سطح شهر ملاحظه می‌فرمایید شاهد مجدد بارش‌ها هستم و رانندگان می‌بایست به یک سری نکات در حین تردد و قبل از آن توجه نمایند. همچنین ترافیک نسبت به هفته گذشته ب توجه به شروع به کار برخی صنوف افزایش پیدا کرده است و شاهد ترافیک بیشتری نسبت به هفته گذشته هستیم.

رنجبر همچنین در خصوص وضعیت ترافیکی معابر بزرگراهی پایتخت در صبح دوشنبه، اظهار داشت: بزرگراه شهید همت در مسیر غرب به شرق از باکری، شهید حکیم درمسیر غرب به شرق از باکری، بزرگراه هاشمی رفسنجانی درمسیر غرب به شرق از شهید ستاری، شیخ فضل‌الله در مسیر غرب به شرق از رحمانی، آزادی در مسیرغرب به شرق از ایران‌فیلم و مسیر جنوب به شمال نواب از شهید چراغی دارای بار ترافیکی سنگینی هستند.

وی ادامه داد: بزرگراه شهید زین الدین در مسیر شرق به غرب از صدف، بزرگراه بابایی در مسیر جنوب به شمال از هنگام، بزرگراه یادگار امام (ره) در مسیر جنوب به شمال از گلاب، بزرگراه امام علی (ع) در مسیر جنوب به شمال از گلشن‌دوست، بزرگراه صدر در مسیر شرق به غرب از نوبنیاد، بزرگراه شهید حاج قاسم سلیمانی در مسیر شرق به غرب از بزرگراه امام علی (ع)، مسیر جنوب به شمال چمران در مقطع حکیم تا همت، مسیر غرب به شرق جاده مخصوص از گل‌ها و در مسیر غرب به شرق آزادراه از چیتگر بار ترافیکی صبحگاهی را شاهد هستیم.

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: در برخی نقاط از سطح شهر شاهد بارندگی باران و در برخی نقاط شمالی بیشتر شاهد بارش برف هستیم که رانندگانی که قصد تردد در این مسیرها را دارند باید برخی نکات و ایمنی سفر را رعایت نمایند.

سرهنگ رنجبر بیان داشت: همیشه در شرایط و فصل سرما تجهیزات لازم را به همراه داشته باشند سالم بودن برف پاک کن، سالم بودن سیستم گرمایشی خودرو همراه داشتن زنجیر چرخ و آجدار بودن لاستیک از نکات مهم و ضروری در این فصل برای رانندگان می‌باشد.منبع: مهر