کد خبر : 98130

اسدالله هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: آتش سوزی در کوه‌های خائیز از غروب پنجشنبه آغاز شد و همچنان ادامه دارد و اکنون این آتش به مناطق حفاظت شده رسیده و حیات وحش و گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری در این منطقه در خطر هستند. وی با بیان اینکه این آتش سوزی از جنگل‌های […]اسدالله هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: آتش سوزی در کوه‌های خائیز از غروب پنجشنبه آغاز شد و همچنان ادامه دارد و اکنون این آتش به مناطق حفاظت شده رسیده و حیات وحش و گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری در این منطقه در خطر هستند.

وی با بیان اینکه این آتش سوزی از جنگل‌های ضلع شمالی منطقه حفاظت شده آغاز شد، گفت: محیط بانان و قرق بانان از ابتدای آتش سوزی در منطقه هستند و اما کمبود نیروی انسانی، وسعت آتش و کمبود امکانات، مهار آتش ره با مشکل مواجه کرده است.

هاشمی تاکید کرد: از مردم روستاهای ضلع شمالی منطقه تقاضا داریم به یاری محیط زیست آمده و با بسیج نیروها در مهار این آتش کمک کنند.

مدیر کل محیط زیست استان با بیان اینکه مهار آتش سوزی که از ساعت ۱۹ پنجشنبه در منطقه حفاظت شده خائیز کهگیلویه و خیرآباد شهرستان بهبهان آغاز شده، مشکل شده است، گفت: گونه غالب پوشش گیاهی منطقه حفاظت شده خائیز، بلوط است و در این منطقه گونه‌های مختلف جانوری زیست می‌کنند که اکنون در معرض خطر قرار دارند.منبع: مهر