کد خبر : 141689

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی قطر (قنا)، عبدالله دوم شاه اردن در سفر به دوحه پایتخت قطر با تمیم بن حمد آل ثانی امیر این کشور دیدار و رایزنی کرد. بر اساس این گزارش، تقویت همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی و نیز بررسی تازه‌ترین تحولات منطقه‌ای و بین […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی قطر (قنا)، عبدالله دوم شاه اردن در سفر به دوحه پایتخت قطر با تمیم بن حمد آل ثانی امیر این کشور دیدار و رایزنی کرد.

بر اساس این گزارش، تقویت همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی و نیز بررسی تازه‌ترین تحولات منطقه‌ای و بین المللی از جمله محورهای مورد بحث در دیدار امیر قطر و شاه اردن اعلام شده است.

لازم به ذکر است که عبدالله دوم شاه اردن روز چهارشنبه برای دیدار با تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر به این کشور سفر کرد.

عبدالله دوم همچنین تصمیم دارد پس از این دیدار به کانادا برود و با مقامات این کشور دیدار و گفتگو کند.

سفر به آمریکا و برگزاری جلساتی با اعضای کمیته‌های اصلی کنگره نیز از برنامه‌های سفر خارجی پادشاه اردن است.

این در حالی است که «عبدالله دوم» شاه اردن و «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی پیش از این در امان پایتخت اردن دیدار کردند.

بر اساس اعلام دفتر پادشاهی اردن، عبدالله دوم در جریان دیدار با نتانیاهو بر ضرورت احترام به شرایط تاریخی و حقوقی مسجدالاقصی و عدم تعرض به آن تاکید کرد.

شاه اردن همچنین بر پایبندی کشورش به راه حل دو دولتی و تشکیل کشور مستقل فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ به پایتختی قدس اشغالی تاکید نمود.

همچنین نخست وزیر رژیم صهیونیستی در جریان این دیدار متعهد به حفظ شرایط تاریخی و حقوقی مسجدالاقصی شد.منبع: مهر