کد خبر : 140350

به گزارش خبرگزاری مهر، سرتیپ دوم شاهین تقی خانی با بیان اینکه به زودی رزمایشی در جنوب شرق ایران خواهیم داشت، گفت: رزمایش‌های ارتش در راستای ارتقای توانمندی‌های فردی و یگانی، طرح‌ریزی و اجرا می‌شود. معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ارتش و سپاه در طول سال‌های گذشته صدها […]به گزارش خبرگزاری مهر، سرتیپ دوم شاهین تقی خانی با بیان اینکه به زودی رزمایشی در جنوب شرق ایران خواهیم داشت، گفت: رزمایش‌های ارتش در راستای ارتقای توانمندی‌های فردی و یگانی، طرح‌ریزی و اجرا می‌شود.

معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ارتش و سپاه در طول سال‌های گذشته صدها رزمایش برگزار کرده‌اند، گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران بر اساس مأموریت ذاتی خودش که دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور است، باید تمرینات متعددی داشته باشد.

سرتیپ دوم تقی خانی افزود: برای اینکه آمادگی دفاعی ارتش دائماً حفظ شود، این تمرینات انجام شده و طبیعتاً در نقاط مختلف کشور هم باید این رزمایش‌ها طرح ریزی و متناسب با تهدیدها اجرا شود.

وی گفت: به لطف خدا امسال این تمرینات جدی‌تر دنبال شده است.

سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: ما تردیدی نداریم اگر در طول سال‌های گذشته تا به حال سایه جنگ از کشورمان دور بوده، همراه با جایگاه تعیین کننده فرماندهی معظم کل قوا، آمادگی دفاعی و رزمی نیروهای مسلح نیز تحت فرماندهی ایشان تعیین کننده بوده است و این آمادگی حاصل نمی‌شود مگر در صحنه‌های عملی و اجرای رزمایش‌های مختلف.

سرتیپ دوم تقی خانی تصریح کرد: در رزمایش‌ها ما تلاش می‌کنیم مطابق با صحنه واقعی جنگ برنامه‌ریزی و طرح‌ریزی کنیم که بر اساس آن نیروها در قالب نیروهای مهاجم و مدافع در مقابل هم قرار می‌گیرند تا قابلیت‌های طرح ریزی، هدایت و اجرا آزمایش شود.

وی افزود: رزمایش‌های نیروهای مسلح پیام لازم را به دشمنان مخابره می‌کند و همچنان خیال هرگونه تعرض به کشور را از ذهن‌شان دور می‌کند.منبع: مهر