کد خبر : 141486

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسن نامی جمعه شب در جلسه شورای مدیریت بحران خوی با تاکید بر پیشگیری از خسارات بزرگ‌تر تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی در نظارت خود به مقاوم سازی و ایمن سازی ساختمان‌ها جدی‌تر عمل کنند. رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: دولت و مسئولان حوزه‌های مرتبط از لحظات نخست وقوع زلزله در […]به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسن نامی جمعه شب در جلسه شورای مدیریت بحران خوی با تاکید بر پیشگیری از خسارات بزرگ‌تر تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی در نظارت خود به مقاوم سازی و ایمن سازی ساختمان‌ها جدی‌تر عمل کنند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: دولت و مسئولان حوزه‌های مرتبط از لحظات نخست وقوع زلزله در خوی به صورت شبانه روزی در کنار مردم زلزله زده بوده است.

نامی با اشاره به عادی بودن پس لرزه‌ها افزود: مردم نگران این پس‌لرزه‌ها نباشند چون از نظر ژئولوژیکی عادی و در مسیر جلوگیری از زلزله‌های بزرگ است اما نباید از رعایت اصول ایمنی غافل شد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اضافه کرد: دولت در کنار مردم روستایی و شهرنشین منطقه حادثه است و تا پایان مدیریت بحران در کنار مردم آسیب دیده زلزله شهرستان خوی خواهد بود.

نامی با اشاره به پرداخت تسهیلات و کمک‌های بلاعوض به مردم آسیب دیده از زلزله در شهرستان خوی ادامه داد: جهت مدیریت بحران در منطقه زلزله زده و کمک به مردم آسیب دیده کمک‌های مالی بلاعوض در قالب تسهیلات به زودی پرداخت می‌شود.

وی از اهالی شهرستان خوی خواست با مدیران و کارشناسان ستاد بحران همکاری لازم را داشته باشند تا مراحل امداد رسانی وخدمات رسانی تسریع یابد.

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر حدود ساعت ۱۳ و ۳۸ دقیقه چهارشنبه ۲۸ دی خوی در شمال آذربایجان غربی را لرزاند.

مکان دقیق این زمین لرزه در طول جغرافیایی ۴۴.۵۸ درجه و عرض جغرافیایی ۳۸.۵۸ و عمق ۱۰ کیلومتری زمین بود.

تاکنون چندین پس‌لرزه با قدرت‌های مختلف در مناطق زلزله زده ثبت شده است که در زمان برگزاری شورای ستاد بحران نیز چندین پس‌لرزه احساس شد.منبع: مهر