کد خبر : 140262

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر کنعانی در نشست خبری، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س)، با اشاره به اظهارات مکرون درنشست بغداد ۲، اظهار داشت: نکته جالبی در خصوص این موضوع اظهار نظر شد که ۲ روایت متفاوت و ناقض مطرح است. حل مسائل منطقه با توجه به نفوذی که ایران در منطقه دارد […]به گزارش خبرنگار مهر، ناصر کنعانی در نشست خبری، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س)، با اشاره به اظهارات مکرون درنشست بغداد ۲، اظهار داشت: نکته جالبی در خصوص این موضوع اظهار نظر شد که ۲ روایت متفاوت و ناقض مطرح است. حل مسائل منطقه با توجه به نفوذی که ایران در منطقه دارد بدون حضور ایران میسر نیست. باید به روایت دقیق این اظهار نظر توجه کنیم.

وی ادامه داد: طبق بررسی که ما انجام دادیم دال بر غیر صحیح بودن مطالب نشریه النهار است.

سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: با توجه به نفوذ ایران در منطقه، حل مسائل منطقه بدون حضور ایران میسر نیست.

کنعانی در پاسخ به سوال مهر مبنی براینکه برخی منابع عراقی از دست داشتن الکاظمی در ترور شهدای مقاومت خبر داده اند، آیا ایران اقدامی در این باره انجام می‌دهد، گفت: اظهار نظری در رابطه با این موضوع نمی‌کنم. ترور ناجوانمردانه شهید سلیمانی از سوی جمهوری اسلامی ایران در ابعاد مختلف در حال پیگیری است.

وی ادامه داد: آمریکا را مشخصاً عامل و مسؤول این ترور ناجوانمردانه در خاک جمهوری عراق می‌دانیم که رسماً مسؤولیت این ترور را برعهده گرفتند لذا دولت آمریکا را در این زمینه پاسخگو می‌دانیم.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: اقدامات حقوقی خود را تا زمانی که مقامات آمریکا پاسخگو باشند، ادامه خواهیم داد.

درحال تکمیل…منبع: مهر