کد خبر : 140538

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رأی الیوم، سازمان همکاری اسلامی با صدور بیانیه‌ای از تصویب قطعنامه ضدصهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل استقبال کرد. بر اساس این گزارش، سازمان همکاری اسلامی در این بیانیه همچنین از کشورهایی که به این قطعنامه رأی مثبت دادند، تقدیر کرد. لازم به ذکر است که مجمع عمومی […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رأی الیوم، سازمان همکاری اسلامی با صدور بیانیه‌ای از تصویب قطعنامه ضدصهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل استقبال کرد.

بر اساس این گزارش، سازمان همکاری اسلامی در این بیانیه همچنین از کشورهایی که به این قطعنامه رأی مثبت دادند، تقدیر کرد.

لازم به ذکر است که مجمع عمومی سازمان ملل با اکثریت آرا در قطعنامه‌ای نظر مشورتی دیوان بین‌المللی دادگستری را درباره اقدامات رژیم صهیونیستی خواستار شد.

این قطعنامه با ۸۷ رأی موافق و ۲۶ رأی مخالف تصویب شد و ۵۳ کشور نیز به آن رأی ممتنع دادند.

در این قطعنامه، مجمع عمومی سازمان ملل از دیوان بین المللی دادگستری خواسته نظر مشورتی‌اش را درباره اقدامات رژیم صهیونیستی در راستای تغییر بافت جمعیتی قدس اشغالی، قانون‌گذاری‌ها و طرح‌های نژادپرستانه علیه فلسطینی‌ها و تأثیر سیاست‌ها و اقدامات این رژیم بر وضع حقوقی اشغالگری اعلام کند.

تصویب این قطعنامه یک روز پس از آن صورت میی‌گیرد که کابینه جدید رژیم صهیونیستی با ریاست بنیامین نتانیاهو، گسترش شهرک‌سازی‌های یهودی‌نشین در اراضی فلسطین و یهودی‌سازی شهر قدس را در اولویت‌های برنامه خود اعلام کرد.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به تصویب قطعنامه ضدصهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، بنیامین نتانیاهو گفت که قطعنامه سازمان ملل متحد برای این رژیم الزام آور نخواهد بود.

تشکیلات خودگردان فلسطین در واکنش به قطعنامه ضدصهیونیستی سازمان ملل تاکید کرد که رأی مثبت سازمان ملل به این قطعنامه، دلیلی بر حمایت جهانیان از ملت فلسطین و حقوق تاریخی آن است.

تشکیلات خودگردان در بیانیه‌ای اعلام کرد که زمان آن فرا رسیده تا رژیم صهیونیستی به خاطر جنایاتش علیه ملت فلسطین بازخواست و مجازات شود و جهانیان باید به مسئولیت‌های خود در این زمینه عمل کنند.منبع: مهر