کد خبر : 140435

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا مدرسی یزدی شامگاه پنجشنبه در مراسم سالگرد ارتحال آیت الله مصباح یزدی که در حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار شد اظهار داشت: آیت الله مصباح یزدی دارای ویژگی‌های شخصیتی متعددی بوده که زمان شناسی و فرصت شناسی از جمله آنان بود و ایشان با بازشناسی و تشخیص […]به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا مدرسی یزدی شامگاه پنجشنبه در مراسم سالگرد ارتحال آیت الله مصباح یزدی که در حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار شد اظهار داشت: آیت الله مصباح یزدی دارای ویژگی‌های شخصیتی متعددی بوده که زمان شناسی و فرصت شناسی از جمله آنان بود و ایشان با بازشناسی و تشخیص نیازهای جامعه و جوانان؛ همواره در میدان پاسخگویی حاضر بود.

عضو فقهای شورای نگهبان بیان داشت: آیت الله مصباح در برابر تهاجمات لیبرالیسم، امپریالیسم و کمونیسم تلاش‌های مجاهدانه ای داشت و در راستای پاسداری از سنگر اسلام ناب محمدی و جبهه حق، آثار ارزشمندی از خود به جا گذاشت.

وی عنوان داشت: علامه مصباح یزدی با شناخت لیبرالیسم و سکولاریسم که دم از جدایی دین از سیاست و مسائل اجتماعی می‌زدند در این عرصه ورود کرد و پاسخ‌های علمی به شبهات می‌دادند.

آیت الله مدرسی یزدی بیان داشت: آیت الله مصباح یزدی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) را تأسیس کرد که از این مجموعه می‌توان باقیات و صالحاتی برای این عالم برجسته برشمرد.

آیت الله مدرسی یزدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوادث اخیر کشور افزود: جمهوری اسلامی روزگاری با تلاش‌های ملت از حلقوم استعمارگران بیرون کشیده شده است به همین دلیل آنان همچنان نسبت به این کشور و ملت کینه توزی می‌کند و برای به دست آوردن مجدد آن آرام نمی‌نشیند.

این استاد حوزه علمیه افزود: جامعه برای رسیدن به تعالی و پیشرفت در بخش‌های مختلف باید مشکلات و سختی‌های بسیاری را تحمل تا از آن عبور کند، همانگونه که انسان اگر می‌خواهد به جایگاهی دست یابد، همانند عالم و یا پزشک می‌بایست تلاش‌های شبانه روزی در این مسیر انجام دهد و سختی‌های فراوانی را تحمل کند.

وی بیان داشت: باید نسبت به زمان شناخت درستی داشته باشیم و دوست و دشمن را به درستی تشخیص دهیم و راهکارهایی برای جلوگیری از نفوذ آنان داشته باشیم و باید با فرصت شناسی مناسب دشمن را ناکام گذاشت.

عضو فقهای شورای نگهبان ادامه داد: فضای مجازی دارای اهمیت است که البته اگر از آن غافل شویم دشمن از این بستر برای وارانه نشان دادن حقیقت با استفاده از تبلیغات منفی در فضای مجازی استفاده خواهد کرد.منبع: مهر