کد خبر : 139767

احمد جباری، در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به عملکرد وزیر بهداشت، افزود: در دوره مدیریت دکتر عین اللهی در یک سال و چهار ماه گذشته اقدامات ارزنده‌ای در حوزه بهداشت و درمان از قبیل اجرای تعرفه گذاری پرستاری، بیمه همگانی سلامت، بیمه خدمات ناباروری، افزایش ۱۰ هزار تخت بیمارستانی و مهار کرونا صورت […]احمد جباری، در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به عملکرد وزیر بهداشت، افزود: در دوره مدیریت دکتر عین اللهی در یک سال و چهار ماه گذشته اقدامات ارزنده‌ای در حوزه بهداشت و درمان از قبیل اجرای تعرفه گذاری پرستاری، بیمه همگانی سلامت، بیمه خدمات ناباروری، افزایش ۱۰ هزار تخت بیمارستانی و مهار کرونا صورت گرفته است.

وی ادامه داد: کشورهایی که مدعی پیشرفت و توسعه در حوزه زیرساختی بهداشت و درمان هستند، در مقابله با کرونا سردرگم شدند اما با مدیریت خوب دولت سیزدهم و و تدابیر وزارت بهداشت، کرونا به خوبی مهار شد؛ این در حالی است که هنوز برخی از کشورها درگیر کرونا هستند.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: در حوزه زیر ساختی به رغم اینکه برخی کمبودها و نارسایی‌هایی وجود دارد اما کارهای گسترده‌ای در حال انجام است.

جباری، یکی از اقدامات خوب وزارت بهداشت را توسعه نظام آموزش عالی در وزارت بهداشت عنوان کرد و گفت: در حوزه انتخابیه و استان ما تأسیس دانشکده‌های پزشکی و ایجاد مراکز آموزشی مورد توجه، اقدام و عمل وزیر و مجموعه وزارت بهداشت بوده است.

وی با بیان اینکه کمبودهایی در بخش دارو وجود دارد، ادامه داد: کمبود دارو فقط مختص ایران نبود بلکه در کشورهای پیشرفته هم این کمبود را در آغاز فصل پاییز شاهد بودیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: برخی از مشکلات دارویی ناشی از تحریم‌ها است که امیدواریم با حمایت دستگاه‌های مسئول و همکاری دولت، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی این مشکلات رفع گردد.

جباری تاکید کرد: باید از وزارت بهداشت و عملکرد وزیر حمایت شود و این حمایت‌ها باید در تصویب لایحه بودجه سال آینده و همچنین در برنامه هفتم توسعه صورت گیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: باید کمک کنیم تا وزارت بهداشت بیش از گذشته در عملکرد خود موفق باشد.

جباری با بیان اینکه مخالف استیضاح وزیر بهداشت است، افزود: اگر نمایندگان به سمت استیضاح وزیر حرکت کنند آن شتابی که وزارت بهداشت گرفته، باز خواهد ایستاد و کارها به خوبی پیش نخواهد رفت.منبع: مهر