کد خبر : 139981

به گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری دولتی سوریه موسوم به سانا اعلام کرد که پدافند هوایی سوریه در آسمان دمشق با موشک‌های متجاوز اسرائیلی مقابله کردند.در همین ارتباط گزارش شده است که پدافند هوایی سوریه در پاسخ به حمله موشکی رژیم صهیونیستی که نقاطی در اطراف دمشق را هدف قرار داده بود، موفق شد که تعدادی […]به گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری دولتی سوریه موسوم به سانا اعلام کرد که پدافند هوایی سوریه در آسمان دمشق با موشک‌های متجاوز اسرائیلی مقابله کردند.
در همین ارتباط گزارش شده است که پدافند هوایی سوریه در پاسخ به حمله موشکی رژیم صهیونیستی که نقاطی در اطراف دمشق را هدف قرار داده بود، موفق شد که تعدادی از موشک‌های دشمن را ساقط کند.
یک منبع نظامی نیز به سانا گفت: «در حدود ساعت ۱۲:۳۰ بامداد، دشمن اسرائیلی با شلیک موشک از سمت شمال شرق دریاچه طبریه، نقاطی را در مجاورت شهر دمشق هدف قرار داد و پدافند هوایی ما موشک‌های متجاوز را رهگیری و تعدادی از آنها را ساقط کردند.»
این منبع افزود که در این تجاوز دو سرباز مجروح شدند و همچنین خسارات مادی نیز متوجه محل اصابت موشک‌ها شد.
صهیونیست‌ها تا کنون بارها مناطق مختلف سوریه از جمله مناطق مسکونی را هدف تجاوز نظامی قرار داده اند. دولت دمشق نیز تا به حال چندین مرتبه در نامه‌هایی به مقامات سازمان ملل، خواستار اتخاذ تدابیری برای جلوگیری از تکرار تجاوزات نظامی صهیونیست‌ها به سوریه شده است.

با وجود تکرار تجاوزات رژیم صهیونیستی به سوریه تا کنون سازمان ملل و شورای امنیت اقدامی جهت توقف این اقدامات تجاوزکارانه انجام نداده اند.

پیشتر، «فیصل المقداد» وزیر امور خارجه سوریه در سخنرانی در مجلس این کشور گفته بود: اسرائیل با متحدانش یعنی آمریکا، غرب استعمارگر و رژیم ترکیه حامی تروریسم در منطقه بوده و خواهد ماند و از انجام هر گونه تجاوز به منظور تضمین تداوم گروه‌های تروریستی و جلوگیری از فروپاشی آنها دریغ نخواهد کرد و تجاوزات اخیر به خاک سوریه نیز در همین چارچوب قابل تفسیر است که نشان از محاسبات اشتباه و احمقانه تل آویو دارد.منبع: مهر