کد خبر : 139771

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد بذرپاش، صبح پنج شنبه در مراسم کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی آماده‌سازی سایت ۳۵۰ هکتاری واحدهای ویلایی در طبس بیان کرد: با اقدامات انجام شده طی سه سال گذشته، ۵۰ درصد به میزان مسکن موجود شهر طبس اضافه شده که در قیمت و پاسخ به تقاضا و نیاز بازار مسکن […]به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد بذرپاش، صبح پنج شنبه در مراسم کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی آماده‌سازی سایت ۳۵۰ هکتاری واحدهای ویلایی در طبس بیان کرد: با اقدامات انجام شده طی سه سال گذشته، ۵۰ درصد به میزان مسکن موجود شهر طبس اضافه شده که در قیمت و پاسخ به تقاضا و نیاز بازار مسکن تأثیر گذار است.

وی با بیان اینکه بنا به تاکید رئیس جمهور، باید چرخ تولید مسکن با سرعت بیشتری از گذشته بچرخد، گفت: همچنین باید به شرایطی برسیم که همه مردم در ایران از حداقل سرپناه برخوردار باشند.

بذرپاش بیان کرد: روش تأمین زمین و احداث خانه‌های حیاط دار یک طبقه در طرح نهضت ملی مسکن از سیاست وزارت راه و شهرسازی در هر شهری که زمین کافی دارد، است.

وی ادامه داد: روش جدید تحویل زمین به مردم، یکی از مدل‌های مطلوب است تا مردم با آورده خود و تسهیلات بانکی و سایر خدمات با سلیقه خود یک واحد مسکونی یک طبقه حیاط دار تحویل گیرند.

بذرپاش با بیان اینکه این مدل بهترین روش مطابق با سبک الگوی ایرانی- اسلامی خواهد بود، افزود: این روش در هر نقطه از کشور که زمین کافی داشته باشد، اجرا خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی بر لزوم هرچه سریع‌تر آغاز فرایند تحویل سه هزار و ۵۰۰ هکتار زمین تاکید کرد و افزود: اگرچه مشکلاتی از جمله آب، برق و غیره وجود دارد اما تولید مسکن کاری شدنی است.

بذرپاش خطاب به مدیران استان تاکید کرد: آماده سازی سایت و تکمیل واحدها را در اولویت قرار دهید و تأمین زمین و تحویل آن‌ها به مردم باید در اسرع وقت انجام شود.منبع: مهر