کد خبر : 139698

به گزارش خبرگزاری مهر، در تماس تلفنی دکتر امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان و سایمون کاوونی، وزیر امور خارجه ایرلند، طرفین در خصوص مناسبات دوجانبه و مسائل منطقه‌ای و بین المللی به گفتگو و تبادل نظر پرداختند. وزیر امور خارجه کشورمان در این تماس، از برخی نمایش‌های سیاسی شورای وزیران اتحادیه اروپا، به بهانه حقوق […]به گزارش خبرگزاری مهر، در تماس تلفنی دکتر امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان و سایمون کاوونی، وزیر امور خارجه ایرلند، طرفین در خصوص مناسبات دوجانبه و مسائل منطقه‌ای و بین المللی به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این تماس، از برخی نمایش‌های سیاسی شورای وزیران اتحادیه اروپا، به بهانه حقوق بشر انتقاد کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی در پاسخ به سوال همتای ایرلندی، ضمن تشکر از تلاش‌های قبلی ایرلند در مسیر گفتگو برای لغو تحریم‌ها گفت: جمهوری اسلامی ایران ضمن آمادگی برای یک توافق خوب، پایدار و قوی، دیپلماسی را مسیر درست می‌داند اما از خطوط قرمز خود که همان تأمین منافع مردم است، عقب نخواهد نشست.

وزیر خارجه ایرلند در این گفتگوی تلفنی، با اشاره به سفر سال گذشته خود به تهران، دیدگاه‌های این کشور در قبال مهمترین مسائل منطقه‌ای و بین المللی و مباحث در دستور کار روابط دو کشور را مطرح کرد.منبع: مهر