کد خبر : 139810

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: کمتر از ۱۰ روز پیش بود که مسئولان محیط‌زیست لرستان در بازدیدی میدانی وضعیت آلودگی هوای ناشی از فعالیت واحد صنعتی سیمان دورود را بررسی کردند. به دنبال این بازدید مقرر شد در نشستی مسائل و مشکلات روی میز تصمیم‌گیری متولیان بیاید و در این راستا جلسه‌ای برگزار شد؛ تا […]خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: کمتر از ۱۰ روز پیش بود که مسئولان محیط‌زیست لرستان در بازدیدی میدانی وضعیت آلودگی هوای ناشی از فعالیت واحد صنعتی سیمان دورود را بررسی کردند.

به دنبال این بازدید مقرر شد در نشستی مسائل و مشکلات روی میز تصمیم‌گیری متولیان بیاید و در این راستا جلسه‌ای برگزار شد؛ تا شاید قدمی در مسیر رفع مشکل آلودگی این کارخانه که به دغدغه مردم دورود تبدیل‌شده است برداشته شود.

علی سالاروند مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان در نشست مشترک با مدیران کارخانه سیمان شهرستان دورود برای رفع مشکلات زیست محیطی این واحد صنعتی کارخانه اظهار داشت: سیمان دورود یکی از صنایع بزرگ استان است و به دلیل قرار گرفتن در محدوده شهری باید با ارائه راهکارهای مناسب و مؤثر، رفع دغدغه‌های شهروندان را فراهم کند.

سالاروند با اشاره به این موضوع که فاز ۳ این کارخانه به دلیل به‌کارگیری دو الکتروفیلتر متوالی بعضاً به علت نوسانات برقی دچار شوک شده و ممکن است باعث ایجاد آلودگی شود، گفت: این اداره کل آمادگی دارد این صنعت را برای اخذ تسهیلات به‌منظور رفع مشکل آلودگی به صندوق توسعه ملی محیط‌زیست معرفی کند.

همچنین وی؛ از پیگیری‌های لازم برای تأمین گاز موردنیاز این صنعت در فصل سرد سال به‌منظور جلوگیری از استفاده از سایر سوخت‌های آلاینده هوا خبر داد.

این اظهارات مدیرکل محیط‌زیست لرستان در حالی است که مسئولان این کارخانه وعده داده‌اند که در صورت مساعدت صندوق ملی محیط‌زیست طی ۱۸ ماه مشکلات زیست‌محیطی کارخانه سیمان را برطرف کنند؛ وعده‌ای که هر بار تمدید می‌شود.

بنابراین گزارش، در پایان این نشست مقرر شد که کارخانه سیمان دورود با همکاری و نظارت اداره کل حفاظت محیط‌زیست لرستان در یک بازه زمانی ۱۸ ماهه فاز ۳ این کارخانه را در راستای جلوگیری شوک‌های برقی و مقطعی به‌روزرسانی کرده و فیلتر کارآمد برای این منظور تهیه و به بهره‌برداری رسانده و دغدغه شهروندان را در این زمینه به‌طور کامل برطرف کند.منبع: مهر