کد خبر : 137732

سیدمحمد مولوی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: معلمان طرح مهرآفرین دارای کد پرسنلی بوده، دوره‌های آموزشی را دیده و سابقه قابل قبولی در آموزش و پرورش دارند؛ بنابراین رسمی شدن این نیروها و مشمولیت در قانون رتبه‌بندی معلمان، حق آنهاست. نماینده مردم آبادان در مجلس بیان کرد: با حمایتی که دیروز مجلس از […]سیدمحمد مولوی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: معلمان طرح مهرآفرین دارای کد پرسنلی بوده، دوره‌های آموزشی را دیده و سابقه قابل قبولی در آموزش و پرورش دارند؛ بنابراین رسمی شدن این نیروها و مشمولیت در قانون رتبه‌بندی معلمان، حق آنهاست.

نماینده مردم آبادان در مجلس بیان کرد: با حمایتی که دیروز مجلس از این معلمان داشت، این معلمان بدون آزمون مشمول رتبه‌بندی خواهند شد.

مولوی با اشاره به مصوبه روز یکشنبه هشتم آبان ماه مجلس شورای اسلامی، توضیح داد: با مصوبه صحن علنی، مجلس ضمن موافقت با ردیف هشت لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری نیز معلمان طرح مهرآفرین را مشمول قانون رتبه بندی معلمان قلمداد کرد.

وی ادامه داد: با مصوبه مجلس معلمان مهرآفرین بدون آزمون مشمول قانون رتبه‌بندی معلمان خواهند شد و مصوبه مجلس در راستای احقاق حق این گروه از معلمان بود.

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس تاکید کرد: با مصوبه مجلس، تعداد ۸۵ هزار معلم به تعداد معلمان رتبه‌بندی شده اضافه خواهد شد که این معلمان باید ۱۰ – ۱۵ سال قبل با تبدیل وضعیت نیروی رسمی آموزش و پرورش می‌‎شدند.

مولوی تصریح کرد: هیچ توجیهی نداشت که نیروی پیمانی که سابقه طولانی در آموزش و پرورش داشته و باید سال‌ها قبل تبدیل وضعیت می‌شد، امروز مشمول رتبه‌بندی معلمان نشود.منبع: مهر