کد خبر : 138152

به گزارش خبرنگار مهر، بیت الله برقراری امروز پنج شنبه در شورای اداری لرستان در سخنانی با تاکید بر لزوم توجه به حوزه‌های اجتماعی در کشور اظهار داشت: یکی از این حوزه‌های اجتماعی بسیار مهم، بیمه‌های اجتماعی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد. ارائه خدمات مختلف توسط صندوق روستاییان و عشایر وی با […]به گزارش خبرنگار مهر، بیت الله برقراری امروز پنج شنبه در شورای اداری لرستان در سخنانی با تاکید بر لزوم توجه به حوزه‌های اجتماعی در کشور اظهار داشت: یکی از این حوزه‌های اجتماعی بسیار مهم، بیمه‌های اجتماعی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

ارائه خدمات مختلف توسط صندوق روستاییان و عشایر

وی با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی برای این موضوع اهمیت زیادی قائل است افزود: مردم مستحق خدمت هستند و اصل مترقی قانون اساسی بر لزوم همگانی شدن بیمه تاکید دارد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کشور با بیان اینکه یکی از مؤلفه‌های تحقق عدالت اجتماعی گسترش چتر بیمه‌ای است تصریح کرد: در این راستا صندوق بیمه روستاییان و عشایر در سال ۸۴ تأسیس شده است.

برقراری با اشاره به ارائه خدمات مختلف از سوی این صندوق به بیمه شدگان افزود: در این صندوق نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای قابل انجام است.

وی با بیان اینکه سیاست ما در صندوق ارائه خدمات بیشتر و بهتر است تصریح کرد: کشاورز، دامدار و … در تولید و توسعه نقش دارند و نیازمند ارائه خدمات لازم هستند.

یک میلیون نفر دیگر بیمه می‌شوند

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کشور با بیان اینکه امنیت اجتماعی و اقتصادی کشور مدیون این قشر است افزود: ما باید برای این قشر تلاش کنیم و همچنین خدمات این صندوق در کشور باید تبیین و اطلاع رسانی شود.

برقراری با اشاره به اینکه جامعه هدف ما حدود ۳۰ میلیون نفر است افزود: این جمعیت زیادی است و نیازمند ارائه خدمات هستند.

وی، سن بیمه شدن در این صندوق را ۱۸ تا ۵۰ سال عنوان کرد و افزود: در مجموع یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از جامعه هدف ما بیمه شده است و رویکرد ما برای افزایش این تعداد باید انقلابی و جهادی است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کشور با اشاره به فعالیت هزار و ۸۰۰ کارگزار این صندوق در کشور گفت: برنامه ریزی شده که یک میلیون بیمه شده جدید در کشور داشته باشیم.

تخصیص ۱۰۰ درصدی بودجه صندوق

برقراری بیان داشت: برای اولین بار بودجه صندوق طی امسال ۶۰ درصد افزایش و به طور ۱۰۰ درصدی هم تخصیص پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه با برنامه ریزی لازم شاهد تحولات فراوانی در صندوق خواهیم بود گفت: ثبات پایداری صندوق یکی از برنامه‌های مهم ما است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کشور با تاکید بر اینکه برنامه راهبردی افق پنج ساله صندوق را تدوین کرده‌ایم افزود: امیدواریم با برنامه ریزی و مدیریت لازم شاهد تحول در فعالیت صندوق در استان‌های مختلف کشور باشیم.منبع: مهر