کد خبر : 138464

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد قمی عصر امروز چهارشنبه در مراسم اختتامیه سوگواره ملی پایتخت موکب‌ها در اهواز بیان کرد: این خطه را تاج سر خودمان می‌دانیم چرا که اینجا (خوزستان) دریچه ورود مکتب اهل بیت علیهم السلام به کشور است. وی در ادامه فضا را معنوی و لازمه روح و جان دانست […]به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد قمی عصر امروز چهارشنبه در مراسم اختتامیه سوگواره ملی پایتخت موکب‌ها در اهواز بیان کرد: این خطه را تاج سر خودمان می‌دانیم چرا که اینجا (خوزستان) دریچه ورود مکتب اهل بیت علیهم السلام به کشور است.

وی در ادامه فضا را معنوی و لازمه روح و جان دانست و افزود: اینجا یک جلوه‌ای از شهداست، اینجا یک جلوه موکب‌داران خادم حسینی است؛ بنابراین اگر فرهنگ موکب‌داری حسینی به زندگی تسری کند بی شک زندگی ما دگرگون می‌شود.

حجت الاسلام قمی، برگزاری چنین رویدادی را مردمی برشمرد و گفت: در اینجا زحمات هنرمندان و موکب‌داران به هم تلاقی پیدا کرده است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد: در جنگ روایت‌ها به کسی باید احسنت گفت که این حقیقت ستودنی را به نحو احسن و بدون کم و کاستی به روایت کشیده است.منبع: مهر