کد خبر : 138635

    به گزارش پایگاه خبری خوز ۲۴  به نقل از روابط عمومی بیمه سلامت خوزستان، مدیرکل بیمه سلامت خوزستان با بیان اینکه داروی مورد نیاز بیماران SMA تحت پوشش بیمه سلامت است، گفت: در صورتی که پزشکان متخصص و فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان به صورت الکترونیکی دارو تجویز کنند، برای تایپ یک […]

 

 

به گزارش پایگاه خبری خوز ۲۴  به نقل از روابط عمومی بیمه سلامت خوزستان، مدیرکل بیمه سلامت خوزستان با بیان اینکه داروی مورد نیاز بیماران SMA تحت پوشش بیمه سلامت است، گفت: در صورتی که پزشکان متخصص و فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان به صورت الکترونیکی دارو تجویز کنند، برای تایپ یک و ۲ بیماری، فرانشیز دارو “صفر” می‌شود.
دکتر رضایی در خصوص توزیع داروی مورد نیاز بیماران SMA، عنوان کرد: اخیرا بر اساس مصوبات صورت گرفته، بیماران مبتلا به SMA تحت پوشش صندوق بیماران خاص قرار گرفتند و دو داروی مورد نیاز آنها تحت پوشش بیمه قرار دارد.

وی افزود: بر همین اساس این بیماران می توانند با مراجعه به دانشگاه های علوم پزشکی محل زتدگی خود در سامانه RAD تشکیل پرونده داده و پس از این فرآیند انتصاب نشان در سامانه نسخه الکترونیک انجام می‌شود؛ بنابراین در سطحی که پزشکان متخصص و فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان به صورت الکترونیکی دارو تجویز کنند، برای تایپ یک و ۲ بیماری، فرانشیز دارو صفر می‌شود.

بنابر اعلام پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت خوزستان، او تاکید کرد: تاکنون در کشور برای تایپ یک، ۷۲ بیمار و برای تایپ دو، ۲۷۰ بیمار شناسایی شدند، البته تعداد بیماران در تایپ ۳ بیشتر بوده و تعدادی بیمار نیز پرونده فعالی ندارند. بدون تردید اثر بخشی دارو را وزارت بهداشت و درمان تعیین می‌کند و بیمه سلامت تنها بحث حمایت‌های مالی را دارد.