کد خبر : 135718

دکتر ابراهیم نعیمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اصلاح آئین نامه تأسیس مراکز مشاوره دانشجویی افزود: آئین نامه تأسیس مراکز مشاوره اصلاح شده و در اختیار وزیر علوم قرار دارد و به زودی ابلاغ می‌شود. وی ادامه داد: از سال تحصیلی جدید در همه دانشگاه‌ها مراکز مشاوره دانشجویی تحت عنوان «مرکز مشاوره […]دکتر ابراهیم نعیمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اصلاح آئین نامه تأسیس مراکز مشاوره دانشجویی افزود: آئین نامه تأسیس مراکز مشاوره اصلاح شده و در اختیار وزیر علوم قرار دارد و به زودی ابلاغ می‌شود.

وی ادامه داد: از سال تحصیلی جدید در همه دانشگاه‌ها مراکز مشاوره دانشجویی تحت عنوان «مرکز مشاوره و سبک زندگی» فعالیت خواهند کرد.

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان افزود: این مراکز ساختار تشکیلاتی و ادرای روشن و مشخصی دارند و در یک بخشی از آن هم همکاران نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها، برای اجرای سبک زندگی ایرانی اسلامی کمک می‌کنند.

وی درباره حوزه کاری دو کارشناس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها افزود: این دو کارشناس نهاد، کار درمان انجام نداده بلکه به ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی به صورت کارگاهی خواهند پرداخت.

تغییر رویکرد از درمان به پیشگیری در دستور کاری مراکز مشاوره

نعیمی درباره برنامه‌های مراکز مشاوره دانشجویی در سال تحصیلی جدید گفت: در سال تحصیلی جدید با توجه به این موضوع که تغییر رویکرد از درمان به پیشگیری در دستور کاری مراکز مشاوره دانشجویی قرار دارد، لذا به صورت فعالانه در برگزاری دوره‌ها، کارگاه‌های مختلف آموزشی، جذب دانشجویان و جشنواره ملی سلامت، تلاش می‌کنیم، یک فضای شاداب، پویا و با نشاط برقرار شود تا دانشجویان در دوره‌های ما شرکت کنند تا هدف از توانمندی سازی دانشجویان که بر اصل پیشگیری بنا نهاده شده است، محقق شود.

اجرای طرح ملی پات یا همان پیشگیری از افت تحصیلی در سال تحصیلی جدید

وی در ادامه به اجرای طرح ملی پات یا همان پیشگیری از افت تحصیلی در سال تحصیلی جدید اشاره کرد و افزود: بر اساس این طرح طی ۴ ترم می‌توانیم تعداد دانشجویانی که دارای افت تحصیلی هستند را به کمتر از نصف کاهش دهیم.

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم عنوان کرد: در تابستان کارشناسان مراکز مشاوره دانشگاه‌ها را دعوت کردیم و برایشان دوره‌های آموزشی گذاشتیم تا این همکاران از اول مهر ماه فرایند عملکردی‌شان را به گونه‌ای شروع می‌کنند که بعد از ۴ ترم به هدف مورد نظر طرح پات برسیم.منبع: مهر