کد خبر : 135659

به گزارش خبرگزاری مهر، لوان جاگاریان سفیر فدراسیون روسیه در کشورمان امروز در پایان مأموریت خود در جمهوری اسلامی ایران برای خداحافظی با دکتر امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار کرد. وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تشکر از تلاش‌های سفیر روسیه در دوره ماموریتش در تهران و با اشاره به نقش سفرا در زمینه سازی […]به گزارش خبرگزاری مهر، لوان جاگاریان سفیر فدراسیون روسیه در کشورمان امروز در پایان مأموریت خود در جمهوری اسلامی ایران برای خداحافظی با دکتر امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تشکر از تلاش‌های سفیر روسیه در دوره ماموریتش در تهران و با اشاره به نقش سفرا در زمینه سازی برای گسترش مناسبات دو کشور، بر نهایی شدن سند همکاریهای بلند مدت دو کشور تاکید کرد.

دکتر امیرعبداللهیان با مردود دانستن اقدام نظامی میان آذربایجان و ارمنستان نسبت به حل و فصل اختلافات از طریق مسالمت آمیز و سیاسی تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با غیر قابل قبول دانستن هرگونه تغییر ژئوپلتیک در منطقه، بر ضرورت تلاش برای بازگرداندن آرامش در منطقه تاکید کرد.

لوان جاگاریان هم در این دیدار دوره سفیری خود در ایران را بخش مهمی از حیات سیاسی خود خواند.

وی حضورش در ملاقات رئیس جمهور روسیه با مقام معظم رهبری را بهترین خاطره خود در ایران خواند. جاگاریان بر عزم فدراسیون روسیه برای ارتقا همکاریهای فیمابین تاکید کرد.منبع: مهر