- خوز24 – khuz24 - https://khuz24.com -

برگزاری اجتماع سلام فرمانده در مسجدمقدس جمکرانبه گزارش خبرنگار مهر، پخش سرود حماسی، اثرگذار و زیبای سلام فرمانده با همخوانی دهه‌نودی‌ها از همان روزهای آغازین سال جدید که کلیپ آن در صحن مسجد مقدس جمکران ضبط شده بود، توانست خیلی زود جای خود را نه تنها در میان کودکان، نوجوانان و خانواده‌های ایرانی؛ بلکه در میان امت اسلام در کشورهای مختلف باز کند و امروز به گفتمانی جهانی مبدل شود.

حال بعد گذشته سه ماه از آن هم خوانی خالصانه کودکان و بازخوانی میلیون‌ها نفر در بسیاری از شهرهای کشور، سلام فرمانده به خانه اصلی و مرکز انتشارش یعنی مسجد مقدس جمکران این میعادگان بزرگ منتظران ظهور بازگشته تا بار دیگر شاهد خلق حماسه‌ای تاریخی در شهر علم و فقاهت و خاستگاه انقلاب اسلامی باشیم.منبع: مهر

«هیئات مذهب» کانون جهاد تبیین هستند

Posted By خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency On In ایرن و جهان | No Commentsبه گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام رضا عزت زمانی در گردهمایی عصر سه شنبه هیئت‌های مذهبی استان سمنان به میزبانی مجموعه شهید کلاهدوز شهمیرزاد با بیان اینکه جهاد تبیین یکی از مهمترین دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی است، تاکید کرد: باید در این زمینه اقدامات ویژه‌ای را صورت داد.

وی با بیان اینکه هیئات مذهبی کانون جهاد تبیین هستند، تاکید کرد: هیئت‌ها بستری برای جذب مخاطبان به ویژه جوانان و تبیین مسائل دینی و مذهبی برای این قشر هستند.

معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت هیئت‌های مذهبی در سراسر استان سمنان تاکید داشت: باید به فعالیت‌های هیئت‌های مذهبی بها داد.

عزت زمانی با بیان اینکه وحدت بین فعالان عرصه هیئت باعث پیشروی در دین می‌شود و این مقوله باید در بین فعالان فرهنگی و دینی در سطح استان‌ها تقویت شود، گفت: در سازمان تبلیغات اسلامی وحدت و انسجام لازم وجود دارد که همه هویت‌ها و استعدادها حفظ شود و لیکن باید از ظرفیت‌ها و فرصت‌ها بهره گیری کرد.

وی بر ضرورت تقویت محتوای مجالس مذهبی و همچنین آموزش ارکان هیئات مذهبی تاکید کرد و گفت: هیئات به واسطه داشتن مخاطب به خصوص جوانان کانون‌های مهم ترویج و تبیین محسوب می‌شوند.

معاون سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید بر اینکه باید از فرصت‌ها و نقاط قوت موجود نهایت بهره برداری را به عمل آوریم، ابراز کرد: تقویت فعالیت‌ها و به‌کارگیری جوانان در هیئت‌های مذهبی یک اصل مهم و اساسی است.منبع: مهر

مهلت یک هفته‌ای کمیسیون شوراها برای ارائه اسناد سرقت از بانک ملی

Posted By کاشانی On In ایرن و جهان | No Commentsعلی حدادی در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح جلسه امروز کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، اظهار کرد: در این جلسه ابعاد انتظامی و امنیتی سرقت اخیر از بانک ملی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در جلسه امروز کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مدیرعامل بانک ملی، رئیس پلیس آگاهی و مسئول حقوقی بانک مرکزی حضور یافتند و ابعاد مختلف سیستم‌های امنیتی و انتظامی سرقت اخیر بانک ملی بررسی شد.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس تصریح کرد: طبق مباحث مطرح شده در این جلسه، سیستم‌های امنیتی ایراداتی دارد که گزارش آن قرار است تهیه و به کمیسیون شوراها ارسال شود.

نماینده مردم ساوجبلاغ در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین در این جلسه مقرر شد که کلیه ابلاغ‌هایی که شورای عالی امنیت کشور برای بانک مرکزی و بانک ملی ارسال کرده و همچنین اقداماتی که بانک ملی برای برای امنیت سازی انجام داده است، تا هفته آینده جمع‌آوری شود و در گزارشی به کمیسیون شوراها ارائه شود.

حدادی تأکید کرد: کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها یک هفته به مسئولان ذی‌ربط فرصت داد تا همه اسناد و مدارک مربوط به سرقت از بانک ملی را به مجلس شورای اسلامی ارائه دهند و ما هفته آینده هم این موضوع را بررسی خواهیم کرد.منبع: مهر

روایت واشنگتن از رویارویی قایق‌های سپاه با ناوهای آمریکایی+ فیلم

Posted By خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency On In ایرن و جهان | No Commentsبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، نیروی دریایی آمریکا امروز سه شنبه ویدیویی را از رویارویی ۳ قایق تندروی متعلق به نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تنگه هرمز با ناوهای جنگی این کشور منتشر کرد.

نیروی دریایی ارتش آمریکا ادعا کرد که ۳ قایق تندروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تنگه هرمز با ناوهای جنگی «USS Sirocco» و «USNS Choctaw County» مواجهه ای نزدیک داشته اند.

در بیانیه نیروی دریایی آمریکا ادعا شده است که پس از اینکه قایق های ایرانی با «سرعت بسیار خطرناکی» به فاصله کمتر از ۵۰ یاردیِ ناو «USS Sirocco» رسید، این ناو یک تیر اخطار شلیک کرده است!

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، ،یک مقام وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) امروز در این خصوص ادعا کرد: اقدامات فرماندهی نیروی دریایی ایران همه را به خطر می اندازد! جابجایی کشتی‌ های نظامی آمریکا از تنگه هرمز یک امر عادی و دوره‌ ای است! این موضوع در تنگه هرمز تصمیمی است که احتمالاً توسط یک افسر ایرانی گرفته شده است.منبع: مهر

آلمان: کشورهای ناتو آماده بکارگیری سلاح اتمی در مقابل روسیه باشند

Posted By خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency On In ایرن و جهان | No Commentsبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از کیف پست، فرمانده نیروی هوایی آلمان به بهانه جنگ اوکراین صریحاً بحث توسل کشورهای غربی به سلاح هسته‌ای را به برای ایجاد بازدارندگی در مقابل روسیه مطرح کرد.

به نوشته روزنامه بیلد آلمان، ژنرال «اینگو گرهارتز» در جریان یک سخنرانی گفت که ناتو باید برای مقابله با تهدیدات هسته‌ای روسیه آماده باشد و بتواند در مقابل روسیه بازدارندگی ایجاد کند.

فرمانده نیروی هوایی آلمان در مقدمه چینی برای توسل غرب به سلاح هسته‌ای به بهانه جنگ اوکراین گفت که در جهت ایجاد بازدارندگی قابل اعتماد، در صورت لزوم به ابزار و اراده سیاسی برای بکارگیری بازدارنده هسته‌ای نیاز داریم.

گرهارتز در ادامه صحبت‌های خود را از لفافه خارج کرد و صریحاً گفت که اگر روسیه ابتدا حمله کند، کشورهای ناتو باید آماده باشند در صورت لزوم از سلاح‌های هسته‌ای استفاده کنند.

فرمانده نیروی هوایی آلمان بار دیگر احتمال ادعایی حمله روسیه به یکی از کشورهای عضو ناتورا پیش کشید و آشکارا به پوتین توصیه کرد که به قلمرو ناتو تجاوز نکند. گرهارتز، با یادآوری رویکرد نظامی گری ناتو تاکید کرد که اروپایی‌ها تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۶۰۰ جنگنده مدرن در دریای بالتیک مستقر خواهند کرد.منبع: مهر

شورای‌عالی انقلاب فرهنگی نقش‌ موثرتری ایفا کند

Posted By خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency On In ایرن و جهان | No Commentsبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی عصر امروز سه‌شنبه در جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی استفاده بهتر از ظرفیت‌ها و حمایت مؤثر از نخبگان کشور را در جهت سرعت بخشیدن به پیشرفت علمی کشور ضروری دانست و کمک به فراهم کردن زمینه و بسترهای لازم در این بخش را از وظایف و مسئولیت‌های شورای‌عالی انقلاب فرهنگی برشمرد.

رئیس جمهور با اشاره به تعطیلی طولانی مدت مدارس به علت شیوع کرونا در دو سال گذشته، بر ضرورت بررسی راهکارهای مناسب برای تقویت بنیه علمی و ارتقای آموزش‌ها در سطوح مختلف تحصیلی تأکید کرد و گفت: شورای‌عالی انقلاب نقش‌آفرینی موثرتری در تقویت بنیان‌های آموزشی کشور ایفا کند.

در ادامه جلسه، اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی بر لزوم تهیه و ارائه گزارشی تفصیلی درباره وضعیت جامعه نخبگانی و پیشنهاد راهکارهای تقویت جامعه علمی کشور، به منظور حفظ برتری‌های علمی و فناوری کشور در منطقه و جهان در علوم مختلف تاکید کردند.
در جلسه امروز همچنین گزارش آماری ستاد نقشه جامع علمی کشور و نیز گزارش و توضیحات وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره نسبت دندانپزشک به جمعیت و توزیع جغرافیایی دندانپزشکان در سطح کشور ارائه شد.

بر این اساس با توجه به پایین بودن نسبت دانشجویان و متخصصان دندانپزشکی به جمعیت و از سوی دیگر توزیع نامتناسب دندانپزشکان در کشور به ویژه در مناطق محروم و کم‌برخوردار، مقرر شد موضوع مجددا با حضور وزیر بهداشت، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی و متخصصین مربوطه، در ستاد نقشه جامع علمی کشور بررسی شده و برای اخذ تصمیم به صحن شورا ارائه شود.

اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در این راستا تاکید کردند که تقویت زیرساخت‌های مربوط به جذب دانشجوی پزشکی، از استاد، تجهیزات و فضا و نیز تحت پوشش بیمه قرار گفتن خدمات دندانپزشکی در گزارش مذکور مدنظر قرار گیرد.

در ادامه جلسه اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اهمیت و تاثیر مناسبت‌های ملی و استانی در تقویت هویت دینی و ملی، نشاط اجتماعی، همگرایی ملی، همبستگی استانی و ایجاد حس افتخار ملی و اجتماعی، ثبت این مناسبت‌ها در تقویم و گرامیداشت آنها را موجب ایجاد عدالت فرهنگی، شکوفایی ظرفیت‌های زیست‌بوم، تقویت ارزش‌های انقلاب اسلامی و باعث نوعی رویدادسازی فرهنگی و شهری دانستند که حس عضویت در جامعه ملی و استانی را در افراد تقویت می‌کند.

بر این اساس روزهای ۱۴ آبان به عنوان روز مازندران به مناسبت سالروز اولین حضور علوی‌ها در این استان و نیز ۲۵ آبان به عنوان روز اصفهان به مناسب برگزاری مراسم عظیم تشییع ۳۷۶ شهید دفاع مقدس در یک روز، به مناسبت‌های تقویم ملی کشور افزوده شدند که این روند در جلسات بعدی شورای‌عالی انقلاب فرهنگی ادامه خواهد داشت.منبع: مهر

گام بزرگ وزیر بهداشت در پوشش‌ بیمه همگانی/ مجلس کمبودها را پذیرفت

Posted By خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency On In ایرن و جهان | No Commentsمحمد رشیدی، در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اقدام مثبت وزارت بهداشت در بیمه همگانی، افزود: وزارت بهداشت در بحث پوشش همگانی بیمه سلامت گام‌های بزرگی را برداشته که می‌تواند دغدغه درمانی بسیاری از خانوارهای ایرانی را مرتفع کند.

وی با اشاره به به حضور وزیر بهداشت در صحن مجلس و تشریح دستاوردهای وزارت بهداشت، اظهار داشت: وزیر بهداشت در مجلس کمبودها را پذیرفت اما به رغم همه کمبودها کارهای بزرگی را صورت داده‌اند.

رشیدی افزود: وزارت بهداشت در بحث پوشش همگانی بیمه سلامت گام‌های بزرگی را برداشته که می‌تواند دغدغه درمانی بسیاری از خانوارهای ایرانی را مرتفع کند.

عضو هیأت رئیسه مجلس تاکید کرد: قطعاً مجلس با محدودیت‌ها و کمبودهای وزارت بهداشت آشنا است و به همین دلیل سوالاتی که نمایندگان از وزیر بهداشت در جلسه امروز داشتند، از توضیحات وی قانع شدند.منبع: مهر

کمالوندی: ایران مصمم به احقاق حقوق کشور در حوزه فنی و پادمانی است

Posted By کاشانی On In ایرن و جهان | No Commentsمالک شریعتی در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس گفت: بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی در جلسه امروز این کمیسیون جهت بررسی تصمیمات و اقدامات اخیر این سازمان در مقابل اقدامات زیاده‌خواهانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حضور یافت.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمالوندی امروز علاوه بر ارائه گزارشی از روند طی شده مذاکرات منتهی به صدور قطعنامه شورای حکام، تأکید کرد که ایران مصمم به احقاق حقوق کشور در حوزه فنی و پادمانی به صورت توأمان است. کمالوندی بر اهمیت صنعت هسته‌ای کشور نیز تأکید کرد.

وی بیان کرد: اعضای کمیسیون انرژی مجلس پس از استماع گزارش سخنگوی سازمان انرژی اتمی، به اتفاق بحث قطعنامه صادر شده شورای حکام را محکوم و آن را تصمیمی سیاسی و متأثر از فشار سیاسی قدرت‌ها خارج از نکات فنی قلمداد کردند.

شریعتی تأکید کرد: همچنین اگر چه همکاری‌های فراپادمانی ایران داوطلبانه بوده، اما بر کاهش کامل این همکاری‌ها تأکید شد و نمایندگان حاضر در جلسه از سیاستی که برای جمع‌آوری تمامی دوربین‌ها دنبال می‌شود، حمایت کردند.

شریعتی با بیان اینکه سند جامع افق توسعه ۲۰ ساله هسته‌ای کشور دیگر موضوعی بود که امروز مورد بررسی اعضای کمیسیون قرار گرفت، گرفت، گفت: مقرر شد جزئیات این سند که به تصویب شورای عالی فناوری رسیده و ابلاغ شده، به صورت کامل به کمیسیون انرژی ارسال و نظارت کمیسیون بر اجرای این سند به صورت منظم انجام شود چرا که ما صنعت هسته‌ای را مانند صنایع دیگر کشور می‌دانیم.

وی با بیان اینکه اعضای کمیسیون انرژی ضمن قدردانی از تلاش‌های سازمان انرژی اتمی بر توسعه نیروگاه‌های هسته‌ای تاکید کردند، تصریح کرد: همچنین بر ضرورت تأمین مالی و حمایت‌های بیشتر از برنامه‌های فنی و ارتقای توان نیروی انسانی سازمان تأکید شد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها کاملاً مسیر مذاکرات را به نفع ایران تغییر داد و دست ایران در مذاکرات پر شد، هر چند افرادی در زمان تصویب قانون ابراز نارضایتی می‌کردند، اما مشخص شد که این قانون بسیار راهبردی بوده و به نفع کشور است، این موضوع نیز در جلسه امروز مورد تأکید قرار گرفت.

وی ادامه داد: همچنین گزارش سازمان از اجرای تعهدات ایران نشان داد، تمام تعهدات بخش فنی این قانون توسط سازمان در بخش‌های تجهیزات، ماشین، مواد و تأسیسات بعضاً بیش از تعهد مبتنی بر قانون نیز بوده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با توجه به تهدیدهایی که رژیم صهیونیستی نسبت به تجهیزات، اماکن و دانشمندان ما به طور دائم دارد، بحث حفاظت از دانشمندان و تجهیزات و اماکن مورد تأکید اعضای کمیسیون قرار گرفت.منبع: مهر

افزایش ۴۰ درصدی وصول مطالبات وزارت نفت

Posted By خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency On In ایرن و جهان | No Commentsبه گزارش خبرگزاری مهر، جواد اوجی در حاشیه نشست امروز خود با کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به موارد مطروحه در جلسه گفت: در این نشست گزارشی از عملکرد وزارت نفت در مورد صادرات میعانات نفتی، فرآورده‌های نفتی و صادرات محصولات پتروشیمی و همچنین درآمدهای حاصل از فروش منابع نفتی در سه ماهه سال جاری نسبت به سال ۱۴۰۰ ارائه شد.

وزیر نفت ضمن تاکید براینکه میزان درآمدهای حاصل از فروش نفت طی امسال نسبت به سال گذشته بسیار مثبت بوده است، افزود: عملکرد وزارت نفت در سال جاری نسبت به سال گذشته حدود ۴۰ درصد تحقق درآمدی داشته است، سال گذشته ۱۲.۵ میلیارد دلار در سامانه نیما از محل فروش محصولات پتروشیمی به دست آمد.

اوجی تاکید کرد: در سه ماهه اول سال جاری نیز حدود ۴۰ درصد وصول مطالبات وزارت نفت از محل فروش نفت، میعانات نفتی و فرآورده‌ها، صادرات گاز و محصولات پتروشیمی نسبت به سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ افزایش داشته است این موضوع از نظر حجمی و قیمت اتفاقات بسیار خوبی را رقم زده است.

وی افزود: تعهد وزارت نفت در بحث درآمدهای نفتی تبصره ۱۴ در سال گذشته ۳۱۳ هزار میلیارد تومان بود که با تلاش دولت و این وزارتخانه توانستیم امسال بیش از ۳۵۰ هزار میلیارد تومان واریز داشته باشیم. وزارت نفت با برنامه‌ریزی‌های انجام داده، تمام تلاش خود را خواهد کرد که منابع پیش بینی شده بودجه را در تبصره‌های یک و ۱۴ را محقق کند.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا شایعات افزایش قیمت گازوئیل و یا پرداخت سهمیه بنزین براساس کدملی صحت دارد، گفت: من و همکارانم طی مصاحبه‌های متعدد هرگونه افزایش قیمت حامل‌های انرژی را تاکنون تکذیب کرده ایم. افزایش نرخ بنزین، نفت و گازوئیل به هیچ عنوان در دستور کار وزارت نفت و دولت قرار ندارد و طرح پایلوت کیش در مورد باز توزیع یارانه‌هاست که در یک محدوده کوچک در حال ارزیابی است.منبع: مهر

پیتر استانو: به توافق نهایی در مذاکرات وین بسیار نزدیک هستیم

Posted By خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency On In ایرن و جهان | No Commentsبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی یورو نیوز، «پیتر استانو» سخنگوی ارشد امور خارجی اتحادیه اروپا در کنفرانس خبری امروز سه‌ شنبه در پاسخ به خبرنگاری در رابطه با واکنش این اتحادیه به راه اندازی دومین آبشار سانتریفیوژهای نسل ششم ایران بدون اشاره به بدعهدی بروکسل در قبال تعهدات برجامی خود به ویژه پس از خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای در سال ۲۰۱۸ با طرح ادعایی مضحک مدعی شد که انجام اقدامات مغایر با برجام از سوی تهران برای ما نگران‌ کننده است!

سخنگوی ارشد امور خارجی اتحادیه اروپا در این باره گفت: باید در نظر داشت که نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست‌ های خارجی و امنیتی (جوزف بورل) هماهنگ کننده برجام است و در همین راستا او به همراه تیمش تمام تلاش خود را می کند تا از بازگشت و اجرای کامل توافق برجام اطمینان حاصل کند.

سخنگوی «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره راه‌ اندازی دومین آبشار سانتریفیوژهای نسل ششم نیز ادعا کرد: در رابطه با اقدامات مغایر با برجام ایران، چه آنچه الان اشاره شد و چه آنچه پیشتر رخ داد، برای ما نگران کننده بوده و هست و این دقیقاً دلیلی است که ما باید به اجرای کامل برجام بازگردیم؛ زیرا تنها زمانی که تعهدات به طور صد در صد انجام شود، زمانی که برجام صد درصد قابل کنترل باشد، زمانی که تمام طرفین به تعهدات خود بر اساس توافق برجام عمل کنند، تنها در این صورت است که ما می توانیم از اجرای کامل و کارایی برجام اطمینان حاصل کنیم.

وی درباره مذاکرات وین با هدف برچیدن تحریم های ضدایرانی نیز گفت: همانطور که می دانید، مذاکرات در وین برای هفت ه‌های متمادی ادامه داشته و ما به توافق نهایی بسیار نزدیک هستیم که امیدواریم منجر به بازگشت کامل و تضمین اجرای برجام شود.

این مقام اروپا با اشاره به این که «ما هنوز به نقطه پایان نرسیده‌ ایم» افزود: هنوز زمان برای آخرین تلاش وجود دارد. اما تا زمانی که همه چیز مورد توافق قرار نگیرد، البته ما شاهد رفع نگرانی‌ های خود نخواهیم بود. بنابراین، به همین دلیل است که ما از طریق نماینده عالی اتحادیه اروپا و تیم او در تلاش هستیم تا مذاکرات وین با موفقیت همراه باشد، چرا که این تنها راه برای برطرف کردن نگرانی‌ هایی است که به آن اشاره شد.

«پیتر استانو» در پاسخ به سوال خبرنگار دیگر یمبنی بر اینکه آیا آمریکا به نوعی در مذاکرات احیای برجام دخالت دارد، گفت: ما اظهار نظری در رابطه با دیگر طرفین توافق نمی‌ توانیم داشته باشیم. به عنوان هماهنگ کننده ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در راستای دسترسی به توافقی کامل و اجرای تمام و کمال آن به طرفین توافق کمک کنیم. یک روند دیپلماتیک در جریان است، اما ما در رابطه با گفتگوهای در جریان در حال حاضر اظهار نظری نخواهیم کرد.

دور هشتم مذاکرات برچیدن تحریم‌های ضدایرانی که از ۶ دی سال ۱۴۰۰ آغاز شد، از ۲۰ اسفند ماه و به منظور انجام مشورت‌های سیاسی متوقف شد تا نمایندگان کشورهای ۱+۴ (روسیه، انگلیس، فرانسه، چین و آلمان) به پایتخت‌های خود بازگشته و با مقام‌های عالیرتبه خود مشورت کنند.

پیشتر میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در نهادهای بین المللی در پیامی توئیتری به اظهارنظر پیرامون موضع واشنگتن در قبال مذاکرات لغو تحریم‌ های ضد ایرانی در وین پرداخته و گفته بود: به نظر می‌ رسد واشنگتن سعی دارد برخی تحریم‌ های اعمال شده توسط ترامپ (رئیس جمهور پیشین آمریکا) علیه ایران را حفظ کند.منبع: مهر