کد خبر : 124795

به گزارش خبرگزاری مهر، «مایک والاس» (Mick Wallace) نماینده ایرلندی اتحادیه اروپا در پیامی توییتری اعلام کرد: مهم است به خاطر داشته باشید که عربستان فقط به دلیل حمایت فرانسه و دیگران و به لطف سکوت اتحادیه اروپا که بسیار به حقوق بشر اهمیت می‌دهد، توانست نسل کشی مردم یمن را انجام دهد. این قانونگذار […]


به گزارش خبرگزاری مهر، «مایک والاس» (Mick Wallace) نماینده ایرلندی اتحادیه اروپا در پیامی توییتری اعلام کرد: مهم است به خاطر داشته باشید که عربستان فقط به دلیل حمایت فرانسه و دیگران و به لطف سکوت اتحادیه اروپا که بسیار به حقوق بشر اهمیت می‌دهد، توانست نسل کشی مردم یمن را انجام دهد.

این قانونگذار اروپایی در توییت دیگری نوشت: ماکرون می‌گوید که نگران تروریست‌های افراطی در فرانسه است و سپس از کشور خودکامه عربستان سعودی دیدن می‌کند که بیش از هر کشوری برای افراطی کردن تروریست‌ها تلاش کرده است.

وی در این باره ادامه داد: تلاش ماکرون برای اعتبار بخشیدن به بن سلمان ولی‌عهد سعودی هیچ کمکی به اعتبار او نمی‌کند.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه دیروز شنبه در آخرین مرحله از سفرش به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در شهر جده با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی دیدار کرد. برنامه هسته‌ای ایران، بحران اقتصادی و سیاسی در لبنان و جنگ یمن از جمله محورهای گفتگو میان دو طرف بود.

امانوئل ماکرون پیش از سفر به جده، به امارات عربی متحده و قطر رفته بود.

فرانسه یکی از تأمین کنندگان اصلی تسلیحات برای عربستان سعودی است؛ اما به دلیل تجاوز ریاض به یمن که اکنون به یکی از بدترین بحران‌های بشردوستانه در جهان تبدیل شده، با فشار فزاینده‌ای برای بازنگری در فروش‌های تسلیحاتی خود به عربستان مواجه شده است؛ امری که پاریس بعید است به دلیل منافع اقتصادی و سیاسی، از آن پا پس کشد.منبع: مهر