کد خبر : 115580

به گزارش خبرگزاری مهر، سید عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه و همچنین رئیس هیئت مذاکره کننده کشورمان در کمیسیون مشترک برجام، پیش از آغاز دور پنجم این مذاکرات در گفتگویی گفت: امروز دور جدید مذاکرات ما با کشورهای ۱+۴ آغاز خواهد شد. ما در ادوار گذشته و در چهار دوره گذشته پیشرفت‌های خوبی داشتیم. […]به گزارش خبرگزاری مهر، سید عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه و همچنین رئیس هیئت مذاکره کننده کشورمان در کمیسیون مشترک برجام، پیش از آغاز دور پنجم این مذاکرات در گفتگویی گفت: امروز دور جدید مذاکرات ما با کشورهای ۱+۴ آغاز خواهد شد. ما در ادوار گذشته و در چهار دوره گذشته پیشرفت‌های خوبی داشتیم. مسیر مشخصی را طی کردیم و مسیری که باید طی کنیم را روشن می‌دانیم.

معاون وزیر امور خارجه افزود: مسائل مهم و جدی باقی مانده است که لازم است حل و فصل شود. ما از امروز مذاکرات را شروع می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم در طول این مذاکرات چند روزه، به راه‌حل‌های نهایی دست پیدا کنیم.

وی در پایان تاکید کرد: طبیعی است که در کنار نشست اصلی مذاکراتی به صورت رسمی و غیررسمی به صورت دوجانبه و چندجانبه آغاز می‌شود. لذا ما پیش از شروع جلسه کمیسیون مشترک، گفتگوهای دو جانبه‌ای داشتیم. من الان ملاقات بسیار خوبی را با هیئت روسیه داشتم و یک بار با هم، مسائلی را که لازم است در مذاکرات به آن پرداخته شود را مرور کردیم. اشتراک مواضع خوبی نیز در اکثر موارد وجود دارد.منبع: مهر