کد خبر : 112084

به گزارش خبرگزاری مهر، دو کاروان حامل تجهیزات لجستیک نظامیان آمریکایی امروز در غرب و جنوب‌غرب عراق هدف قرار گرفت. یکی از این کاروان‌ها در استان الانبار در غرب عراق و دیگری در منطقه «السماوه» در استان المثنی در جنوب عراق هدف قرار گرفت. پارلمان عراق در پی شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی […]به گزارش خبرگزاری مهر، دو کاروان حامل تجهیزات لجستیک نظامیان آمریکایی امروز در غرب و جنوب‌غرب عراق هدف قرار گرفت.

یکی از این کاروان‌ها در استان الانبار در غرب عراق و دیگری در منطقه «السماوه» در استان المثنی در جنوب عراق هدف قرار گرفت.

پارلمان عراق در پی شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس نایب رئیس سازمان حشدالشعبی در تاریخ ۱۳ دی ماه ۹۸، خروج نظامیان آمریکایی و غیر آمریکایی از خاک عراق را تصویب کرد.

با وجود اینکه بسیاری از گروه‌های عراقی براساس این مصوبه، نظامیان آمریکایی در خاک عراق را اشغالگر قلمداد می‌کنند، این نیروها همچنان در عراق حضور دارند.

گروه‌های عراقی از دولت عراق خواسته‌اند که هر چه سریع‌تر مصوبه پارلمان این کشور مبنی بر خروج نظامیان آمریکایی از عراق را اجرایی کنند.منبع: مهر