کد خبر : 112161

شیبه با بیان اینکه استفاده از ظرفیت‌های منطقه همچون گروه‌های جهادی، بسیج و سپاه و توجه به مناطق محروم از اولویت‌های کار کمیته امداد است گفت: همچنین اولین محور این نهاد در سال آینده بحث توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش است.

به گزارش خوز ۲۴ از اهواز، مدیرکل کمیته امداد خوزستان امروز (شنبه ۲۳ اسفند) به همراه حجت‌الاسلام موسوی‌فرد نماینده ولی فقیه در استان از منطقه محروم احمدفداله دزفول بازدید کردند.

«جمال شیبه» در حاشیه این بازدید، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در اهواز اظهار کرد: یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه داشت این است که در کمیته امداد اولویت اول ما استفاده از ظرفیت‌های منطقه همچون گروه‌های جهادی، بسیج، سپاه و … است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان افزود: خوشبختانه در برنامه‌ای که شاهد بودیم بخشی از کار با همکاری و هم‌افزایی کمیته امداد انجام شد که خوشبختانه کارهای ارزشمندی در حوزه دندان‌پزشکی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه تلاش ما این است که از ظرفیت گروه‌های جهادی به بهترین شکل ممکن استفاده شود اضافه کرد: تاکید مقام معظم رهبری نیز به مجموعه امداد این است که از ظرفیت‌های مردمی استفاده حداکثری شود و ما نیز در این راستا گام‌های خوبی برداشته‌ایم.

شیبه از دیگر اولویت‌های کمیته امداد را توجه به مناطق محروم دانست و تصریح کرد: منطقه احمدفداله از جمله این مناطق است و تاکنون کارهای خوبی هم در این راستا انجام شده است.

وی به برنامه‌های سال آینده این نهاد اشاره کرد و ادامه داد: اولین محور ما در سال آینده بحث توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش است که این موضوع در دستور کار کار ما قرار گرفته است.

مدیرکل کمیته امداد خوزستان با اشاره به بحث مسکن نیازمندان منطقه احمدفداله ابراز کرد: اگر بستر فراهم شود و امکانات وجود داشته باشد که بتوانیم مصالح ساختمانی را در منطقه احمدفداله بیاوریم در بحث مسکن نیازمندان این منطقه اقداماتی را انجام می‌دهیم.

وی با بیان اینکه در سال ۹۹، بالغ بر ۶ میلیارد و ۱۱۵ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان خدمات به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در دهستان‌های احمدفداله و دره کاید ارائه شده است عنوان کرد: این کمک‌ها شامل ۵۱ کمک هزینه جهیزیه، ۱۲ مورد کمک هزینه درمان، ۹۵ مورد شهریه دانشجویان، طلاب و دانش‌آموزان، ۸۵۰ سبد غذایی، ۲۷۳ وسایل گرمایشی و … بوده است.

شیبه با اشاره به اینکه علاوه بر آن ۲ میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی به مدجویان تحت حمایت اعطا شده است اذعان کرد: این تسهیلات در قالب ۸۷ مورد وام کارگشایی به مبلغ ۴۶۰ میلیون تومان و ۴۶ مورد وام اشتغال به مبلغ ۲ میلیارد و ۲۰ میلیون تومان بوده است.

وی با بیان اینکه در این مناطق ۹۰ خانوار به تعداد ۹۵۰ نفر تحت پوشش کمیته امداد هستند یاد آور شد: امیدواریم با کمک حق تعالی بتوانیم به مردم این منطقه که سرمایه‌های اصلی انقلاب هستند و در تمام صحنه‌ها حضور فعالی دارند، خدمات مؤثر و قابل توجهی را ارائه دهیم.