کد خبر : 112057

به گزارش خبرنگار مهر، سخنرانی رهبر معظّم انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در روز عید مبعث، آغاز شد. مهم‌ترین بخش‌های سخنان رهبر انقلاب به شرح زیر است: – تبریک عرض می‌کنم عید سعید و بزرگ مبعث را به همه ملت ایران و همه امت اسلامی و به همه آزادگان جهان. بعثت هدیه بزرگی بود به همه […]به گزارش خبرنگار مهر، سخنرانی رهبر معظّم انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در روز عید مبعث، آغاز شد.

مهم‌ترین بخش‌های سخنان رهبر انقلاب به شرح زیر است:

– تبریک عرض می‌کنم عید سعید و بزرگ مبعث را به همه ملت ایران و همه امت اسلامی و به همه آزادگان جهان. بعثت هدیه بزرگی بود به همه بشریت. بعثت به معنای برانگیختگی است.

– همه پیامبران در بعثتشان اهدافی وجود داشته است؛ اهدافی الهی. بعثت‌ها هدف‌های بزرگی دارند و توحید، هدف بزرگ بعثت است.

– استقرار عدالت و اینکه جامعه بشری با عدالت اداره شود و ایجاد حیات طیبه هم از دیگر اهداف بعثت است. امنیت محیط زندگی بشر و رفاه بشر و شادکامی بشر از جمله این حیات طیبه است. این هدف‌ها بسیار بزرگی است و هدف‌های دشواری است و برای بدست آمدن احتیاج دارد به یک برنامه ریزی گسترده اجتماعی. قدرت سیاسی لازم است و بعثت‌ها هم با یک قدرت سیاسی بزرگ و با یک برنامه ریزی سیاسی همراه هستند.

– با بعثت پیامبر یک نظام سیاسی بوجود آمد تا بتواند اهداف را تحقق ببخشد. در این نظام سیاسی، آئین حکمرانی از کتاب خداوند گرفته می‌شود. اصول و اساس در این است و همه برنامه‌های بشری در چهارچوب این اصول باید گذاشته شود.

– پیامبران مدیران و فرماندهانی هستند که بایستی حکمرانی دینی و الهی را در جامعه اجرا و تحقق ببخشند. این فرماندهی و راهبری یک جور نیست و گاهی خود پیامبران در رأس امور قرار می‌گیرند و گاهی پیغمبر افرادی را مأمور می‌کنند برای این امر.

ادامه دارد…منبع: مهر