کد خبر : 112044

به گزارش خبرنگار مهر، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ضمن تبریک به مناسبت مبعث پیامبر اکرم (ص) و تقدیر و تشکر از همه دست‌اندرکاران برپایی این دوره از مسابقات گفت: در همین جلسه آیاتی از سوره احزاب را قاری محترم جناب پرویزی […]به گزارش خبرنگار مهر، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ضمن تبریک به مناسبت مبعث پیامبر اکرم (ص) و تقدیر و تشکر از همه دست‌اندرکاران برپایی این دوره از مسابقات گفت: در همین جلسه آیاتی از سوره احزاب را قاری محترم جناب پرویزی قرائت کردند. این آیات با اشاره به واقعه تاریخی زمان پیامبر (ص) دارد که در آن فرهنگ و مکتب قرآن و اهل بیت نمود داشته است.

وی ادامه داد: در زمانی که دنیا مملو از مادیات و وابستگی شده است گروهی محکم ایستاده و بر کلام خدا و رسولش ایمان آورده‌اند. این گروه‌ها یا به شهادت رسیدند و یا در انتظار شهادت به سر می‌برند. عده‌ای هم در اطراف نبی مکرم اسلام به دلایل مختلف بهانه‌جویی کردند عرصه را ترک گفته و به شهر برگشتند. اینجا صف مؤمنین از صف منافقین جدا می‌شود و وعده خدا تحقق پیدا می‌کند که بعد از هر سختی آسانی است. خداوند بدون رنج و زحمت و امتحان به کسی موفقیت و پیروزی نمی‌دهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زبان حال رزمندگان دفاع مقدس شهادت در راه خدا بود گفت: این زبان حال فرماندهانی همچون شهید سلیمانی، شهید باکری، شهید همت، شهید کاظمی و همه تربیت شدگان مکتب و فرهنگ اهل بیت بود.

وی با بیانی از زبان شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: شهید سلیمانی همیشه سخنی گوشه زبانش بود که «در این کره خاکی اگر بخواهیم بهشت را نشان دهیم باید پشت خاک ریزها را نشان دهیم» جایی که افراد تربیت یافته مکتب قرآن و اهل بیت هستند.

قالیباف با بیان اینکه بعد از زمان پذیرش قطعنامه رزمندگان ایستادگی کرده و در مقابل دشمن ایستادند، افزود: امروز در دانشکده‌های علوم نظامی میگویند اگر می‌خواهید به دشمن حمله کنید باید سه برابر آنها ظرفیت داشته باشید اما در تاریخ جنگ تحمیلی هیچ وقت چنین شرایطی برایمان فراهم نبود. اما چون باور بر سنت‌های الهی وجود داشت، برایمان مهم بود تا در حد توان در مقابل ظلم و متجاوز و مستکبر بایستیم. مهم نبود بعد از پذیرش قطعنامه چه تحقیرها و تهمت‌هایی به رزمنده‌ها زده شد.

وی ادامه داد: امروز هم می‌بینیم شهدایی که مقاومت کردند، جامعه و و مردمی که متکی بر سنت‌های الهی مقاومت کردند و و نه تنها تردیدی در ایمانشان ایجاد نشد بلکه روز به روز بر ایمانشان اضافه شده و تسلیم سنت‌های الهی شدند پیروز میدان بودند. امروز سوالمان از آنهاست که صدام و حزب بعث کجاست؟ خداباوری و مردم باوری که این دو رکن برخواسته از مکتب قرآن و اهل بیت است ما را قدرتمند کرد.

قالیباف با تاکید بر اینکه بعد ۱۴۰۰ سال شاهد احیا و عزت مسلمین هستیم، تصریح کرد: شهید سلیمانی با تکیه بر همین سنت‌های الهی و باور به مردم و نسل امروز با شرایط سخت‌تر و مظلوم تر و غریب‌تر و دنیای پر زرق و برق تر و مردم این عظمت را آفریدند که هژمونی آمریکا و ظلم و ستم در منطقه را در منطقه فروریخته و شکستند.

وی افزود: اسرائیل که آرزویش آمدن به مرزها و فشار به جمهوری اسلامی بود امروز امت اسلامی چندین کیلومتر آن طرف تر در مرز جولان مثل عقاب بر سر دشمن صهیونیستی تنها با تکیه بر باورها و سنت‌های الهی و ایمان به قدرت مردمی هستند. حتماً باید تدبیر و طراحی کنیم ولی قرآنی ترین افراد همان کسانی بودند که در جبهه حضور داشتند. در آن زمان هیچ کس بین خود و قرآن فاصله‌ای نمی‌دید اما واقعیت این است که امروزه فاصله ما مسئولین با قرآن بیشتر شده است.

جامعه‌ای که آلوده به ربا باشد محکوم به شکست است

قالیباف افزود: سنت‌های الهی در همه جا و برای همه موضوعات الهی است. در اقتصاد، سیاست داخلی و خارجی، فرهنگی و اجتماعی همین است. موضوع مواسات مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری برخواسته از فرهنگ قرآنی است که در اوج تنگ دستی آنچه که نیاز خودمان است، به دست خودمان به خواهر و برادر دیگر دهیم اگر چنین کاری کنیم خدا به ما چندین برابر برمی‌گرداند. اگر جامعه آلوده به ربا شد اسمش هر چه باشد در جنگ با خدا هستیم و در این جنگ اگر در عرصه اقتصادی هر تدبیری انجام دهیم باز هم محکوم به شکست خواهیم بود.

وی با بیان اینکه حتماً اهل گفتگو، بیان و صلحیم ادامه داد: صلح و گفتگو سنت‌های الهی است و ما نیز حتماً اهلش هستیم ولی اگر دشمن نپذیرفت و زور گفت و ظالم بود باید محکم در مقابلش بایستیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: تضمین پیروزی با پیروی از سنت‌های الهی از وعده‌های خداست و هر که از این مسیر خارج شود محکوم به شکست است. امیدوارم در مسیر سنت‌های الهی و مردم باوری که اساس پیروزی، تداوم و آینده انقلاب است، حرکت کنیم.منبع: مهر