کد خبر : 108362

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدحیدر محمدی، اظهار کرد: از ۲.۵ میلیارد دلار ارز تخصیص داده شده به دارو و تجهیزات و پزشکی تنها یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تأمین شده است. وی افزود: از این میزان، بالغ بر یک میلیارد دلار مربوط به دارو بوده که ۵۰۰ میلیون دلار آن صرف داروهای کرونا شده […]به گزارش خبرگزاری مهر، سیدحیدر محمدی، اظهار کرد: از ۲.۵ میلیارد دلار ارز تخصیص داده شده به دارو و تجهیزات و پزشکی تنها یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تأمین شده است.

وی افزود: از این میزان، بالغ بر یک میلیارد دلار مربوط به دارو بوده که ۵۰۰ میلیون دلار آن صرف داروهای کرونا شده است.

محمدی با اشاره به ارزبری دارو و تجهیزات پزشکی کرونا، بیان کرد: تاکنون ۴۸۶ میلیون دلار در کرونا برای دارو هزینه کرده‌ایم و این رقم بزرگی است. همچنین معادل این عدد در حوزه تجهیزات پزشکی کرونا هزینه کرده‌ایم.

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو ادامه داد: برآورد می‌کنیم از ۲.۵ میلیارد دلار ارز دارو و تجهیزات و پزشکی حدود یک میلیارد دلار در سال ۹۹ برای کرونا هزینه شود و در این صورت ۱.۵ میلیارد دلار سهمیه ارزی دارو و تجهیزات پزشکی عاید ما خواهد شد و سهمیه ارزی دارو و تجهیزات پزشکی نسبت به سال ۹۸ بسیار کمتر خواهد بود.

محمدی با اشاره به وعده تخصیص ارز برای دارو و تجهیزات پزشکی کرونا بیان کرد: مسئولان بانک مرکزی قول داده بودند که ۵۰۰ میلیون دلار به سهمیه دارو و تجهیزات پزشکی اضافه کنند، اما هنوز این رقم تخصیص پیدا نکرده و رقمی به سهمیه ارزی ما اضافه نشده است.منبع: مهر