کد خبر : 107825

به گزارش خبرگزاری مهر، گروه «قاصم الجبارین» عراق مسئولیت حمله به کاروانهای لجستیک نظامیان آمریکایی در عراق را برعهده گرفت. این گروه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «اشغالگران آمریکایی و مزدوران آنها را در هرجایی که باشند، تعقیب می‌کنیم. ضربات ما به اشغالگران کوبنده خواهد بود و گلوله‌هایمان خطا نخواهند رفت». گفتنی است که روز جمعه […]به گزارش خبرگزاری مهر، گروه «قاصم الجبارین» عراق مسئولیت حمله به کاروانهای لجستیک نظامیان آمریکایی در عراق را برعهده گرفت.

این گروه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «اشغالگران آمریکایی و مزدوران آنها را در هرجایی که باشند، تعقیب می‌کنیم. ضربات ما به اشغالگران کوبنده خواهد بود و گلوله‌هایمان خطا نخواهند رفت».

گفتنی است که

روز جمعه کاروان‌های لجستیک نظامیان آمریکایی در خاک عراق مورد حمله قرار گرفت و آخرین گزارش‌ها حاکی از آن است که چهارمین کاروان نیز در استان بابل هدف قرار گرفته است.

بر پایه این گزارش، پس از هدف قرار گرفتن چهارمین کاروان آمریکایی‌ها، نیروهای آمریکایی حرکت کاروان‌های خود از گذرگاه جریشان را به حالت تعلیق درآوردند. پیش‌تر نیز سه کاروان لجستیک متعلق به آمریکایی‌ها هدف قرار گرفته بود.

کاروان اول در منطقه السماوه در استان المثنی واقع در جنوب عراق هدف قرار گرفت و منفجر شد. به دنبال این انفجار، کاروان مذکور منهدم شد. برخی اعلام کردند که علت حادثه یادشده ان فجار یک بمب کنار جاده‌ای بوده است.

پس از آن نیز یک انفجار در جاده بین‌المللی واقع در استان الدیوانیه رخ داد و طی آن کاروان دوم هدف قرار گرفت. کاروان سوم نیز در استان ذی قار هدف قرار گرفته است. تاکنون مقامات عراقی پیرامون حوادث مذکور اظهارنظری نکرده‌اند.منبع: مهر