کد خبر : 107622

به گزارش خبرنگار مهر، سردار سیدکمال هادیان فر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: بحث تسهیل در ترددها در فصول مختلف در شبانه روز در حال انجام است، همانطور که می‌دانید اعمال محدودیت‌ها و ترددها در شهرهای نارنجی در حوزه کرونا بر عهده پلیس راهور است. […]به گزارش خبرنگار مهر، سردار سیدکمال هادیان فر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: بحث تسهیل در ترددها در فصول مختلف در شبانه روز در حال انجام است، همانطور که می‌دانید اعمال محدودیت‌ها و ترددها در شهرهای نارنجی در حوزه کرونا بر عهده پلیس راهور است.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: جدا از اعمال محدودیت‌ها، پلیس راهور در بحث صدور گواهینامه، اجراییات و ترخیص وسایل نقلیه باید در تمامی شهرهای کشور فعالیت انجام دهد.

سردار هادیان فر تصریح کرد: مجموعه پلیس راهور در موضوع کاهش سوانح و حوادث ناشی از ترافیک فقط ۲۰ درصد نقش دارد و ۸۰ درصد دیگر آن مربوط به ۱۸ دستگاه دیگر است.

وی بیان کرد: بر اساس آمارها بعد از دو سال (سالهای ۹۶ و ۹۷) افزایش تصادفات ما توانستیم در سال ۹۸ در زمینه تصادفات کاهش ۱.۴ درصدی جانباختگان در تصادفات را داشته باشیم.

وی گفت: امسال هم بر اساس تجزیه و تحلیل‌ها بین ۳۵ تا ۴۰ درصد کاهش تردد به دلیل محدودیت‌های کرونایی داشتیم.

وی گفت: در هشت ماهه سال ۹۹ شاهد ۱۳.۷ درصد تعداد جانباختگان با عدد ۱۷۲۰ نفر بوده‌ایم و توانستیم به شاخص ۱۲ درصدی که ابلاغ کرده بودیم دست پیدا کنیم.

سردار هادیان فر تصریح کرد: هر چند تردد بین شهری کاهش داشته اما تردد درون شهری افزایش داشته است و این به خاطر تمایل استفاده مردم به وسیله نقلیه شخصی در سفرهای درون شهری است.

وی ادامه داد: ما پیش بینی کرده‌ایم در ۹ ماه امسال با ۱۹.۴ درصد و با عدد ۲۶۶۶ نفر کاهش تصادفات را در امسال داشته باشیم.

سردار هادیان فر گفت: در حوزه تصادفات و ترافیک آن چیزی که مهم است و مورد تاکید ماست جدا از انجام وظیفه در بحث کرونا طرح زمستانه پلیس راهور است. ما ۱۱۰ گردنه برفگیر در کشور داریم که باید بر روی آنها تمرکز کنیم تا تصادفات در این گردنه‌ها را به حداقل برسانیم.

وی ادامه داد: بیش از ۴۰ هزار نفر در کشور در حوزه ترافیک و اجرای طرح زمستانه نقش جدی دارند و به صورت شبانه روز در محل‌های تعیین شده مستقر هستند و خدمت رسانی می‌کنند.

در حال تکمیل…منبع: مهر