کد خبر : 107893

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، یک کاروان لجستیک متعلق به نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا در عراق هدف قرار گرفته است. این حادثه در استان بابل واقع در محور جنوبی بغداد رخ داده است. بر اساس این گزارش، کاروان هدف قرار گرفته حامل تجهیزات لجستیک ایالات متحده آمریکا بوده است. مقامات عراقی […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، یک کاروان لجستیک متعلق به نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا در عراق هدف قرار گرفته است. این حادثه در استان بابل واقع در محور جنوبی بغداد رخ داده است.

بر اساس این گزارش، کاروان هدف قرار گرفته حامل تجهیزات لجستیک ایالات متحده آمریکا بوده است. مقامات عراقی و یا سران آمریکایی تاکنون هیچ اظهارنظر رسمی در خصوص هدف قرار گرفته شدن کاروان مذکور نکرده‌اند.

لحظاتی پیش گروه «قاسم الجبارین» با صدور بیانیه‌ای مسئولیت هدف قرار گرفتن کاروان لجستیک آمریکا در استان بابل را برعهده گرفت. هفته گذشته نیز ۴ کاروان لجستیک متعلق به آمریکایی‌ها در عراق هدف قرار گرفته شد.

کاروان اول در منطقه السماوه در استان المثنی واقع در جنوب عراق هدف قرار گرفت و منفجر شد. به دنبال این انفجار، کاروان مذکور منهدم شد. برخی اعلام کردند که حادثه مذکور ناشی از انفجار بمب کنار جاده‌ای بوده است.

پس از آن نیز یک انفجار در جاده بین‌المللی واقع در استان الدیوانیه رخ داد و طی آن کاروان دوم هدف قرار گرفت. کاروان سوم نیز در استان ذی قار هدف قرار گرفت. چهارمین کاروان نیز در استان بابل هدف قرار گرفته بود.منبع: مهر