کد خبر : 107708

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، بدهی ملی انگلیس در سال مالی جاری تحت تأثیر پاندمی کرونا افزایش یافته و با این روند به بالاترین سطح خود از اوایل دهه ۱۹۶۰ خواهد رسید. طبق داده‌های جدید اداره ملی آمار انگلیس، در بازه آوریل تا نوامبر بدهی عمومی این کشور ۳۰۱.۶ میلیارد پوند افزایش […]به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، بدهی ملی انگلیس در سال مالی جاری تحت تأثیر پاندمی کرونا افزایش یافته و با این روند به بالاترین سطح خود از اوایل دهه ۱۹۶۰ خواهد رسید.

طبق داده‌های جدید اداره ملی آمار انگلیس، در بازه آوریل تا نوامبر بدهی عمومی این کشور ۳۰۱.۶ میلیارد پوند افزایش یافته است.

به این ترتیب در پایان ماه گذشته، بدهی خالص عمومی به ۲.۰۹۹۸ تریلیون پوند (معادل ۲.۸ تریلیون دلار) رسید که این ۹۹.۵ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور است.

پاندمی کرونا درآمدهای دولت را کاهش داده و هزینه‌کردهای آن را بالا برده است. تنها در ماه گذشته دولت مجبور شد ۳۱.۶ میلیارد پوند قرض بگیرد که این بیش از ۴۰ درصد از ماه مشابه سال گذشته بیشتر است.

در بازه آوریل تا نوامبر میزان بدهی دولت به ۲۴۱ میلیارد پوند رسیده است که ۱۸۸ میلیارد پوند بیش از بازه مشابه سال گذشته است.منبع: مهر