کد خبر : 107958

به گزارش خبرگزاری مهر، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد در گفتگو با یک شبکه عراقی تاکید کرد که تهران عراق را محلی برای تسویه حساب قرار نداده است. «ایرج مسجدی» در گفتگو با برنامه «سیاسی الابعاد» از شبکه العهد با مثبت و سازنده خواندن رابطه ایران با دولت عراق در تمام زمینه‌ها گفت: الکاظمی […]به گزارش خبرگزاری مهر، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد در گفتگو با یک شبکه عراقی تاکید کرد که تهران عراق را محلی برای تسویه حساب قرار نداده است.

«ایرج مسجدی» در گفتگو با برنامه «سیاسی الابعاد» از شبکه العهد با مثبت و سازنده خواندن رابطه ایران با دولت عراق در تمام زمینه‌ها گفت: الکاظمی از دوستان قدیمی ایران است و روابط ما با او خوب است.

وی افزود: مطالبات مردم همواره بر حق است و ما به تظاهرات و اعتراضات در عراق هم اینگونه نگاه می‌کنیم.

سفیر جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ایران عراق را محلی برای تسویه حساب‌ها قرار نداده است، ادامه داد: اگر منظور از نفوذ ایران محبت عراقی‌ها به ما باشد، ما خود با این موضوع موافق هستیم چرا که ملت ایران هم مردم عراق را دوست دارند و این یک امر متقابل است.

مسجدی در واکنش به حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکایی عین الاسد در عراق در واکنش به ترور شهید قاسم سلیمانی هم گفت: پاسخ ما به ترور شهید سلیمانی مستقیماً علیه پایگاه آمریکا بود و پس از این واکنش تنش میان ایران و آمریکا متوقف شد.

سفیر ایران همچنین مسئولیت حمله موشکی به پایگاه آمریکا در عراق را برعهده واشنگتن دانست و گفت: ما در امور عراق دخالت نخواهیم کرد و هیچ گاه به دنبال تحمیل سیاست‌های خود نبوده ایم.

وی هرگونه دست داشتن ایران در حملات راکتی به سفارت آمریکا را رد کرد و افزود: ایران به هیچ وجه در هدف قرار دادن سفارت آمریکا نقش نداشته است و ما نمی‌دانیم چه کسی سفارت آمریکا را هدف قرار می‌دهد. ما چنین اقدامی را هیچ گاه نمی‌پذیریم و از هیچ طرفی در هدف قرار دادن سفارت آمریکا حمایت نمی‌کنیم. نمی‌خواهیم عراق میدانی برای جنگ با آمریکا باشد.

ایرج مسجدی در عین حال ترور شهید قاسم سلیمانی فرمانده سابق سپاه قدس پاسداران و ابومهدی المهندس معاون سابق رئیس حشد شعبی عراق را جنایتی تاریخی خواند و بر محفوظ بودن حق ایران برای انتقام و پاسخ به این اقدام ناجوانمردانه تاکید کرد.منبع: مهر