کد خبر : 107630

شیبه در مراسم افتتاح مرکز نیکوکاری مدادرنگی ویژه‌ دانش‌آموزان نیازمند خوزستان گفت: هم‌اکنون بیش از ۳۰ هزار دانش‌آموز به صورت مستقیم و ۲۴ هزار دانش‌آموز موردی از خدمات این نهاد بهره‌مند هستند.

به گزارش خوز ۲۴ از اهواز، «جمال شیبه» امروز سه‌شنبه ۲ دی در مراسم افتتاح مرکز نیکوکاری مدادرنگی ویژه‌ دانش‌آموزان نیازمند خوزستان که با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان برگزار شد اظهار کرد: این مرکز به همت خیران فعال در زمینه‌های فرهنگی و آموزشی استان و در راستای تأمین نیازهای تحصیلی دانش‌آموزان نیازمند راه‌اندازی شد.

 

مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان افزود: این مرکز صد و نود و دومین مرکز نیکوکاری کمیته امداد خوزستان است و همانند یک شتاب دهنده در آموزش، جهت توانمندسازی و تسهیل‌گری پشتیبانی از دانش‌آموزان و نخبگان، استعداد آنها فعالیت می‌کند.

 

وی با اشاره به آموزش غیرحضوری مدارس و نیاز دانش‌آموزان محروم به تبلت و گوشی هوشمند اضافه کرد: این خدمات قالب بسته‌های آموزشی و کمک هزینه تحصیلی در سال تحصیلی به جامعه تحت حمایت ارائه می‌شود.

 

شیبه با بیان اینکه هم‌اکنون بیش از ۳۰ هزار دانش‌آموز به صورت مستقیم و ۲۴ هزار دانش‌آموز به صورت موردی از خدمات این نهاد بهره‌مند هستند تصریح کرد: تعداد قابل توجهی دانش‌آموز از طریق مراکز نیکوکاری شناسایی شده است.

 

وی با قدردانی از همکاری آموزش و پرورش، سازمان دانش‌آموزی و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی استان در زمینه ترویج احسان و نیکوکاری در میان دانش‌آموزان ابراز کرد: مراکز نیکوکاری فرهنگی مدادرنگی وظیفه شناسایی و پرورش ظرفیت‌های فرهنگی آنها و به‌کارگیری در راه خدمت به مددجویان و نیازمندان برعهده دارد.

 

مدیرکل کمیته امداد خوزستان یاد آور شد: هدف از تاسیس و گسترش این مراکز واگذاری کار مردم به مردم است این مرکز با امکان معرفی نیازمند از سوی مرکز نیکوکاری به کمیته امداد برای بهره‌مندی از مزایای ویژه فعالیت می‌کند.