کد خبر : 108276

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری خوزستان گفت: پارلمان به عنوان یک الگوی مناسب برای استفاده از ظرفیت بالای زنان در پیشبرد اهداف حوزه بانوان کمک بسیاری می کند.

به گزارش پایگاه خبری خوز ۲۴ ، زینب پارسافخر امروز دوشنبه(۱۵ دی ماه) در حاشیه اولین جلسه مشترک پارلمان مشورتی زنان خوزستان، اظهار کرد: این پارلمان به عنوان یکی از بسترهای تشکیلاتی که می تواند به حرکت بیشتر زنان کمک کند، تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه از این پارلمان به عنوان یک بازوی مشورتی استفاده خواهیم کرد، افزود: مواردی که مرتبط با بانوان است در پنج کمیسیون مشخص شده و هیئت رئیسه پارلمان وظیفه تشکیل این کمیسیون ها را برعهده دارد.

مشاور استاندار در امور زنان و خانواده ادامه داد: کمیسیون ها گزارشات خود را به پارلمان ارائه می دهند و سپس با تعامل میان کمیسیون ها و پارلمان، طرح ها و برنامه ها در کارگروه زنان و خانواده مورد بررسی و پیگیری قرار می گیرد.

پارسافخر همچنین عنوان کرد: برنامه و طرح ها پس از کارگروه زنان و خانواده به شورای برنامه ریزی استان به عنوان بالاترین نهاد تصمیم گیری، هماهنگی و نظارت بر برنامه های بودجه‌ای، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در سطح استان ارسال شده و ادامه می یابد.

وی با اشاره به اینکه پارلمان از کارگروه های تخصصی تشکیل می شود، بیان کرد: فعالیت های کارگروه ها کارشناسی شده هستند و اقدامات مورد بحث و بررسی قرار گرفته و سپس جهت اجرا برنامه ریزی صورت می گیرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه انتخاب بانوان حاضر در پارلمان برخواسته از رای خود بانوان است، تشریح کرد: پارلمان به عنوان یک الگوی مناسب برای استفاده از ظرفیت بالای خانم ها در پیشبرد اهداف حوزه بانوان کمک بسیاری می کند.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری خوزستان همچنین ابراز امیدواری کرد: با توجه به فعالیت مجدد پارلمان شاهد افزایش مشارکت زنان در تصمیم سازی و تصمیم گیری برنامه های توسعه ای استان در حوزه زنان و خانواده است، بوده و از ظرفیت خانم ها بیشتر استفاده شود.

وی در پایان شناسایی و معرفی ظرفیت های دختران و زنان در عرصه های مختلف را مهم دانست و گفت: امیدوار هستیم با فعالیت پارلمان زمینه استفاده از زنان در حوزه های مدیریتی بوجود آمده و بتوان از سرمایه اجتماعی جامعه زنان بیشتر استفاده شود.