کد خبر : 107568

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، رئیس کارکنان کاخ سفید «جو بایدن» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا به تهدید عاملان حملات سایبری اخیر به مراکز دولتی این کشور پرداخت. بر اساس این گزارش، «رونالد کلاین» که جو بایدن وی را برای تصدی سمت ریاست کارکنان کاخ سفید در دولت احتمالی خود در نظر گرفته […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، رئیس کارکنان کاخ سفید «جو بایدن» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا به تهدید عاملان حملات سایبری اخیر به مراکز دولتی این کشور پرداخت.

بر اساس این گزارش، «رونالد کلاین» که جو بایدن وی را برای تصدی سمت ریاست کارکنان کاخ سفید در دولت احتمالی خود در نظر گرفته است، در گفتگو با شبکه سی بی سی گفت که بایدن واکنش به این حملات به شکلی فراتر از تحریم‌ها را بررسی می‌کند.

وی افزود: این کار به تحریم‌ها محدود نمی‌شود. تدابیر و چیزهایی هست که می‌توانیم برای جلوگیری از توان طرف‌های خارجی برای انجام اینگونه حملات بکار گیریم.

کلاین همچنین از جرایم مالی و حملات سایبری تلافی‌جویانه علیه شبکه‌های روسیه به عنوان گزینه‌های دولت احتمالی بایدن برای تنبیه مسکو به دلیل نقش ادعایی در این حملات سایبری یاد کرد.

گفتنی است که منابع خبری اخیراً از حمله سایبری گسترده به مراکز و نهادهای دولتی آمریکا خبر دادند.

رسانه‌های آمریکایی مدعی شدند که روسیه در پشت این حملات سایبری بوده است.منبع: مهر