کد خبر : 108250

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اینترنیت السومریه نیوز، «یحیی رسول» سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق روز یکشنبه ضمن تأیید ارتباط عراق با سوریه برای تأمین [امنیت مرزها] از آمریکا و سایر کشورها خواست که به حاکمیت عراق احترام بگذارند. یحیی رسول در سخنانی که از تلویزیون دولتی عراق پخش شد، گفت: […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اینترنیت السومریه نیوز، «یحیی رسول» سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق روز یکشنبه ضمن تأیید ارتباط عراق با سوریه برای تأمین [امنیت مرزها] از آمریکا و سایر کشورها خواست که به حاکمیت عراق احترام بگذارند.

یحیی رسول در سخنانی که از تلویزیون دولتی عراق پخش شد، گفت: «توانایی های ارتش عراق بسیار خوب است و این ارتش باید قابلیت‌های پدافند هوایی خود را افزایش دهد».

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق با تأکید بر اینکه «بسیاری از خانواده‌های آواره در سنجار به شهر بازگشته اند» افزود: «ما در حال برقراری ارتباط با سوریه برای تأمین امنیت مرزها هستیم و نمی‌خواهیم عراق سکویی برای حمله به کشورهای همجوار باشد».

یحیی رسول با تأکید بر لزوم احترام سایر کشورها از جمله آمریکا به حاکمیت عراق خاطرنشان کرد که «حاکمیت عراق برای نیروهای مسلح خط قرمز است».منبع: مهر