کد خبر : 107711

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المعلومه، «امیر عبدالمنعم الساعدی» کارشناس امنیتی عراق بیان کرد که سفارت آمریکا در بغداد یک تهدید امنیتی برای مناطق اطراف آن به شمار می‌رود. وی افزود: ما خواهان دور کردن این سفارتخانه از مرکز پایتخت عراق یا انتقال آن به استان‌های دیگر به منظور حفظ جان غیرنظامیان هستیم. […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المعلومه، «امیر عبدالمنعم الساعدی» کارشناس امنیتی عراق بیان کرد که سفارت آمریکا در بغداد یک تهدید امنیتی برای مناطق اطراف آن به شمار می‌رود.

وی افزود: ما خواهان دور کردن این سفارتخانه از مرکز پایتخت عراق یا انتقال آن به استان‌های دیگر به منظور حفظ جان غیرنظامیان هستیم.

الساعدی بیان کرد: ما شاهد وجود پایگاه نظامی و فرودگاه داخل سفارت آمریکا در مرکز بغداد هستیم که همین مسأله به مثابه یک تهدید علیه امنیت تمام مناطق بغداد و به ویژه مناطق اطراف آن به شمار می‌رود.

وی همچنین تاکید کرد: اقدامات این سفارتخانه در سایه وجود پهپادها و آتشبارها در آن به مثابه خطر و مایه آزار ساکنان پایتخت است.

الساعدی پیش از این متذکر شده بود که آمریکا از تروریسم حمایت کرده و در تلاش است تا بتواند عناصر داعش را یک بار دیگر تقویت کند.

وی افزود: هدف آمریکا از این اقدام این است که عراق را مجبور کند تا از طریق یک قطعنامه در سازمان ملل درباره مبارزه با تروریسم، نظامیان خود را در عراق نگه دارد. هدف آمریکا از حمایت از داعش، کمک به منافع رژیم صهیونیستی است.منبع: مهر