کد خبر : 107614

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت امور خارجه سوریه درد و رنج‌های مردم این کشور را نتیجه مستقیم تروریسم مورد حمایت آمریکا عنوان کرد. یک منبع رسمی در وزارت امور خارجه سوریه گفت: جمهوری عربی سوریه از اظهارات وزارت امور خارجه آمریکا در مورد ادامه اعمال تحریم‌ها علیه سوریه […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت امور خارجه سوریه درد و رنج‌های مردم این کشور را نتیجه مستقیم تروریسم مورد حمایت آمریکا عنوان کرد.

یک منبع رسمی در وزارت امور خارجه سوریه گفت: جمهوری عربی سوریه از اظهارات وزارت امور خارجه آمریکا در مورد ادامه اعمال تحریم‌ها علیه سوریه شگفت زده شده است.

این مقام سوری در ادامه گفت که درد و رنج کنونی مردم سوریه مستقیماً برآمده از تروریسم و اقدامات ظالمانه‌ای است که با حمایت آمریکا صورت گرفته است.

وی همچنین افزود که بیانیه وزارت خارجه آمریکا درباره تداوم اعمال تحریم علیه سوریه، حالت گسستگی کامل دولت آمریکا از حقایق را نشان می‌دهد.

این مقام سوری اقدامات ظالمانه آمریکا را «نقض آشکار» قوانین بین المللی و حقوق بشر خواند و افزود که این اقدامات به سطح جنایت‌های جنگی و قتل عام مردم سوریه رسیده است و لازم است مقامات دولت آمریکا به علت ارتکاب این اقدامات مورد بازخواست قرار گیرند.منبع: مهر