کد خبر : 107841

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل العهد نیوز، «محمد کریم البلداوی» نماینده پارلمان عراق وابسته به ائتلاف الفتح اعلام کرد که جانفشانی‌های فرماندهان پیروزی یعنی سردار شهید قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس و خون ریخته شده آن‌ها به هدر نخواهد رفت. البلداوی گفت: ما به تلاش‌های خود برای اخراج آمریکایی‌ها از عراق به عنوان […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل العهد نیوز، «محمد کریم البلداوی» نماینده پارلمان عراق وابسته به ائتلاف الفتح اعلام کرد که جانفشانی‌های فرماندهان پیروزی یعنی سردار شهید قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس و خون ریخته شده آن‌ها به هدر نخواهد رفت.

البلداوی گفت: ما به تلاش‌های خود برای اخراج آمریکایی‌ها از عراق به عنوان وفاداری به خون این شهدا ادامه می‌دهیم.

وی افزود: حمله هوایی آمریکا به فرودگاه بین المللی بغداد که منجر به شهادت فرماندهان پیروزی و همرزمان آن‌ها شد، بدون پاسخ نخواهد ماند.

البلداوی ادامه داد: پیروزی‌های رقم خورده علیه تروریست‌های داعش و صهیونیست‌ها و آمریکایی‌های حامی آنها حاصل تلاش‌های عراقی‌ها از جمله نیروهای حشد شعبی است.

وی بیان کرد: به همین دلیل، عراق نیازی به حضور آمریکایی‌ها ندارد و دولت باید اختلافات در زمینه اخراج این نیروها را کنار بگذارد.

بعد از شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس به دست عناصر آمریکایی در عراق، پارلمان این کشور طی سال گذشته مصوبه اخراج نظامیان آمریکایی را تصویب کرد.منبع: مهر