کد خبر : 108200

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله یمن گفت: امت اسلامی بر ادامه راه شهیدان قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس مصصم است و عزم خود را جزم کرده اند. خروج آمریکا از منطقه تنها قصاص شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس است. سخنگوی انصارالله اضافه کرد: افتخار بزرگی برای این […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله یمن گفت: امت اسلامی بر ادامه راه شهیدان قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس مصصم است و عزم خود را جزم کرده اند. خروج آمریکا از منطقه تنها قصاص شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس است.

سخنگوی انصارالله اضافه کرد: افتخار بزرگی برای این دو شهید است که قاتلانشان بزرگترین قاتل در این جهان است.

عبدالسلام گفت: جنایت ترور دو فرمانده به احیای مفهوم امت واحد در میان بخش بزرگی از مسلمانان تبدیل شد و جنایت آمریکا در ترور سردار سلیمانی و رفیقش ابومهدی المهندس بزرگی اقداماتی که این دو در مقابله با حملات آمریکا و تکفیری‌ها انجام دادند را نشان داد.

وی اضافه کرد: شهید سلیمانی در جنگ تابستان ۲۰۰۶ در لبنان حضور داشت و مقاومت با حضور شهید سلیمانی توطئه‌های خطرناک برای منطقه را به شکست کشاند و کاملاً به یاد داریم که چگونه ملت‌های مسلمان و عرب پیروزی را پس از جنگ ۲۰۰۶ اسرائیل علیه لبنان، احساس کردند.

سخنگوی انصارالله گفت: شهید سلیمانی سرباز گمنامی بود که به جز اندکی از اقداماتش آگاه نبودند. شهید سلیمانی سربازی بود که مسئولیت‌های دینی و اخلاقی خود در دفاع از مستضعفان به دور از همه اختلافات را احساس می‌کرد.

عبدالسلام گفت: حاج قاسم سلیمانی را ایران آورد و اسلام آن را برای آزادی فلسطین تربیت کرد.

وی ادامه داد: موضع ملت و رهبری ایران در یاری رساندن به ملت یمن در مقابله با تجاوزات را ارج می‌نهیم. یمن در حال پیشبرد جنگ فراگیر خود در رد تبعیت از آمریکا و اسرائیل بوده و در این زمینه شهدای زیادی را در دفاع از آرمان خود تقدیم کرده است.منبع: مهر