کد خبر : 107926

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از شین‌هوا، یک مرکز پژوهشی انگلیسی هشدار داد توافق تجاری پسا برگزیتی انگلیس با اتحادیه اروپا حقوق کارگران انگلیسی و برنامه محافظت از محیط زیست را در معرض خطر فرسایش قرار می‌دهد و ریکاوری اقتصادی این کشور را کند می‌کند. مؤسسه تحقیقات سیاست‌گذاری عمومی انگلستان (آی‌پی‌پی‌آر)، که اتاق فکری […]به گزارش خبرنگار مهر به نقل از شین‌هوا، یک مرکز پژوهشی انگلیسی هشدار داد توافق تجاری پسا برگزیتی انگلیس با اتحادیه اروپا حقوق کارگران انگلیسی و برنامه محافظت از محیط زیست را در معرض خطر فرسایش قرار می‌دهد و ریکاوری اقتصادی این کشور را کند می‌کند.

مؤسسه تحقیقات سیاست‌گذاری عمومی انگلستان (آی‌پی‌پی‌آر)، که اتاق فکری در لندن است معتقد است این توافق فواید واضحی برای انگلستان و اتحادیه اروپا دارد که در صورتی که چنین توافق حاصل نمی‌شد میسر نبود. با این حال التزام این توافق به استانداردهای کارگری و محیط زیستی خیلی از آن‌چه انتظار می‌رفت ضعیف‌تر است.

آی‌پی‌پی‌آر در گزارش جدید خود اعلام کرد: انگلستان به منظور دستیابی به توافقی که حداکثر تمامیت ارضی این کشور را تضمین کند، از اصل مذاکره در زمین هم‌تراز کوتاه آمده است و اصولی مانند حمایت از کارگر و محیط زیست را نادیده گرفته است تا تنها بتواند دسترسی محدودی به بازار اروپا به دست آورد.

آی‌پی‌پی‌آر در ادامه ارزیابی خود می‌گوید: این توافق در کوتاه مدت اختلالاتی در جریان تجارت، به ویژه در مرزها به وجود می‌آورد. در بلندمدت اقتصاد به این اختلالات عادت کرده و خود را تطبیق می‌دهد اما این موانع باعث کند شدن روند رشد اقتصادی و ریکاوری از پاندمی کرونا خواهند شد.منبع: مهر