کد خبر : 108471

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، سازمان حشد شعبی با صدور بیانیه‌ای به صدور حکم جلب دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از سوی سیستم قضایی عراق واکنش نشان داد. در این بیانیه آمده است: ما از این حکم شجاعانه حمایت می‌کنیم. عراق بخشی از شورای پلیس اینتر پل است و بر اساس […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، سازمان حشد شعبی با صدور بیانیه‌ای به صدور حکم جلب دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از سوی سیستم قضایی عراق واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است: ما از این حکم شجاعانه حمایت می‌کنیم. عراق بخشی از شورای پلیس اینتر پل است و بر اساس صدور این حکم، پلیس بین‌الملل باید با بغداد همکاری کند.

به نوشته این بیانیه، از امروز به بعد، ترامپ تحت هیچ عنوانی نمی‌تواند وارد عراق شود.

در این بیانیه تاکید شده است: این اقدام یک نقطه آغاز برای صدور احکام قضایی علیه کسانی که با طرف آمریکایی همکاری کرده‌اند، به شمار می‌رود.

در ادامه این بیانیه آمده است: این تنها یک واکنش قضایی است و واکنش بعدی از داخل آمریکا صورت خواهد گرفت. ترامپ حتی در خانه خود نیز امنیت نخواهد داشت.

روز گذشته، دستگاه قضایی عراق حکم بازداشت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را به دلیل جنایت ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس صادر کرد.

قاضی ویژه دادگاه تحقیق الرصافه که مسئولیت پرونده جنایت ترور شهیدان سردار حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را برعهده دارد، حکم بازداشت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را بر اساس ماده ۴۰۶ قانون مجازات عراق صادر کرد.منبع: مهر