کد خبر : 107609

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از حوزه، آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه در بیانیه ای نسبت به تحریم جامعه المصطفی العالمیه واکنش نشان داد و ضمن محکوم نمودن این اقدام شرم آورانه آن را برگ ننگین دیگری از کارنامه طولانی تجاوزها و جنایات آمریکاست دانست. متن بیانیه به این شرح است: بسم الله […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از حوزه، آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه در بیانیه ای نسبت به تحریم جامعه المصطفی العالمیه واکنش نشان داد و ضمن محکوم نمودن این اقدام شرم آورانه آن را برگ ننگین دیگری از کارنامه طولانی تجاوزها و جنایات آمریکاست دانست.

متن بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
تحریم جامعه المصطفی العالمیه برگ ننگین دیگری از کارنامه طولانی تجاوزها و جنایات آمریکا علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران گردید.

جامعه المصطفی به عنوان یکی از بزرگترین نهادهای علمی حوزوی کشور و یکی از معتبرترین دانشگاه‌های بین المللی که عضویت در چندین نهاد مهم بین المللی را داشته و دهها تفاهم نامه با مراکز و دانشگاه‌های معتبر داخلی و بین المللی دارد، امروزه و پس از دهها سال تلاش تحسین برانگیز، سهم شایانی در مناسبات علمی آموزشی و پژوهشی اسلامی دارد و همواره نمادی از تخصص مداری، عقلانیت، اعتدال بوده است و هزاران دانش آموخته فاضل و ارجمند را تقدیم عرصه بشریت نموده است.

تحریم چنین مجموعه علمی بین المللی که در خدمت انسانیت، پیشرفت، عدالت و حقیقت طلبی است؛ بیشتر از پیش نشانگر خوی استکباری و سلطه جویی و تجاوزگری امریکاست.

صد البته از دولت ظالم آمریکا که دهها سال، آلوده به ظلم، خون ریزی، جنگ افروزی، خیانت به ملت‌ها، دفاع از حکومت‌های مرتجع و مستبد، ترور نخبگان علمی و عالمان و کشتار میلیون‌ها انسان بیگناه در جهان به ویژه کشورهای مسلمان است، انتظاری هم غیر از این نیست.

حوزه‌های علمیه ضمن محکومیت این اقدام نابخردانه و ظالمانه و غیر انسانی اعلام می‌دارد این تحریم نیز همانند دیگر تحریم‌های علیه ایران راه به جایی نبرده و سرانجامی جز رسوایی و سرعت بخشیدن به افول آمریکا و صهیونیزم بین الملل و پیشرفت و انسجام ایران نخواهد داشت.

حوزه‌های علمیه و جامعه المصطفی و همه نهادهای علمی و فرهنگی کشور مصمم‌تر از گذشته راه‌های دشوار رسیدن به قله‌های علمی و در نوردیدن مرزهای دانش و پیشتازی تحقق تمدن نوین اسلامی را پی خواهد گرفت و به آینده روشن ملت و نظام جمهوری اسلامی و عبور از همه تحریم‌ها و موانع و وصول به جایگاه شایسته و فاخر بین المللی امیدوار است.

علیرضا اعرافی

مدیر حوزه‌های علمیهمنبع: مهر