کد خبر : 107636

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با تبریک ولادت باسعادت حضرت زینب (س) عنوان کرد: این بانوی بزرگوار اسطوره بسیار بزرگی در محاسن و فضائل است و این ویژگی‌ها در مورد ایشان در منابع مختلف بیان شده است.

به گزارش خوز۲۴ از اهواز، «محمد جوروند» امروز سه‌شنبه ۲ دی در مراسم گرامیداشت روز پرستار که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد اظهار کرد: از ابتدای کرونا تا امروز فعالیت‌های بسیار خوبی توسط حوزه فرهنگ و هنر در رابطه با آگاه‌سازی جامعه نسبت به این بیماری انجام شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان افزود: همچنین شورای اطلاع‌رسانی ویژه کرونا به ریاست معاون سیاسی اجتماعی استانداری و دبیری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان راه‌اندازی و تاکنون چندین جلسه با حضور مدیران رسانه‌ها برگزار شده که در برخی جلسات رئیس و معاون دانشگاه علوم پزشکی جنید شاپور اهواز نیز حضور داشتند.

وی اضافه کرد: بیش از هشت هزار برنامه در حوزه فرهنگ و هنر در بخش‌های تئاتر، شعر، موسیقی، تجسمی، قرآنی، مساجد و … برگزار شد که از جمله می‌توان به برگزاری چندین جشنواره آنلاین، پویش در خانه بمانیم و تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی و … اشاره کرد.

جوروند با اشاره به اینکه حوزه فرهنگ و هنر توانست سهم خود را ولو کوچک در این حوزه انجام دهد تصریح کرد: البته این اقدامات در قبال زحماتی که کادر بهداشت و درمان در جهت رسیدگی به بیماران متحمل می‌شوند، غیرقابل قیاس و ورای تقدیر است.

وی ابراز کرد: در زمان شیوع ویروس کرونا نقش پرستاران و کادر بهداشت و درمان بیش از پیش نمایان شد و نشان داد که این قشر، خدمتگزار بسیار خوبی نه فقط در بحث کرونا بلکه در احیا و نجات جان انسان‌ها هستند که اجر معنوی بسیار بالایی هم در دنیا و هم در آخرت نصیب آنها خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان همچنین با تبریک ولادت باسعادت حضرت زینب (س) عنوان کرد: این بانوی بزرگوار اسطوره بسیار بزرگی در محاسن و فضائل است و این ویژگی‌ها در مورد ایشان در منابع مختلف بیان شده است.

وی با اشاره به اینکه اگر بخواهیم ۲ بانو را در حوزه ولایت‌مداری و اطلاعت از امر ولی نام ببریم یکی حضرت فاطمه (س) و دیگری حضرت زینب (س) است بیان کرد: حضرت فاطمه (س) در دوره‌ امیرالمؤمنین علی (ع) پناه و همراه ایشان بود و حضرت زینب (س) نیز در واقعه کربلا مدافع حضرت اباعبدالحسین (ع) و امام سجاد (ع) بود.

«ماندانا قنواتی» رئیس بیمارستان زاری اهواز نیز با تقدیر از پرستاران و کادر بهداشت و درمان که فعالیت‌‌ها و زحمات زیادی در خدمت به بیماران به ویژه در ایام کرونا داشتند یاد آور شد: امیدوارم مردم و جامعه همانطور که در یک ماه اخیر نکات بهداشتی و شرایط قرنطینه را رعایت کردند این روند را همچنان ادامه دهند تا روز به روز شاهد کاهش این بیماری و در نهایت شکست آن باشیم.

در پایان از قنواتی رئیس بیمارستان رازی اهواز، جانکی یکی از پرستاران این بیمارستان و عباس دشتی از مدافعان حرم استان تقدیر شد.