کد خبر : 108333

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، «هشام داوود» مشاور نخست وزیر عراق از کار معلق شده است. وی به دلیل اظهاراتی که اخیراً علیه «شهید سلیمانی» مطرح کرده بود، از کار تعلیق شد. بر اساس این گزارش، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق پس از جنجال‌ها پیرامون اظهارات مشاور خود، او را از کار […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، «هشام داوود» مشاور نخست وزیر عراق از کار معلق شده است. وی به دلیل اظهاراتی که اخیراً علیه «شهید سلیمانی» مطرح کرده بود، از کار تعلیق شد.

بر اساس این گزارش، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق پس از جنجال‌ها پیرامون اظهارات مشاور خود، او را از کار تعلیق کرد. تاکنون منابع رسمی دولتی عراق در خصوص این خبر واکنش رسمی نداشته‌اند.

اظهارات مشاور نخست وزیر عراق درباره شهید سلیمانی جنجال زیادی را در صحنه سیاسی عراق به پا کرده بود. وی در سخنانی در خصوص شهید سلیمانی مدعی شده بود که او به هر ترتیبی که می‌خواست به عراق وارد و خارج می‌شد!

در واکنش به این اظهارات فرافکنانه، «احمد الاسدی» نماینده پارلمان عراق گفت: سردار سلیمانی یک شخصیت ارزشمند، معنوی و رسمی در کشور خود و نیز در کشورهایی که مفتخر به میزبانی وی شدند، بود.

الاسدی در ادامه یادآور شد: شهید سلیمانی آشکارا، به طور رسمی و از طریق کاملاً قانونی وارد عراق می شُد. مقامات ملی و رسمی در عراق نه با فرش قرمز که با دل‌ها و قلب‌هایشان از شهید سلیمانی استقبال به عمل می‌آوردند.

این نماینده پارلمان عراق همچنین اظهار داشت: زمانی که سردار سلیمانی برای دفاع از خاک کشور ما از این سنگر به آن سنگر در رفت و آمد بود و در نهایت هم خون پاکش در سرزمین ما ریخته شد، جنابِ مشاور نخست وزیر عراق کُجا بود؟

الاسدی در ادامه تصریح کرد: آیا آقایِ مشاور نخست وزیر می‌توانند به ما درباره جولان هزاران نظامی آمریکایی در زمین و آسمان‌مان پاسخ بدهند؟ این نظامیان بدون ویزایی که مشاور نخست‌وزیر از آن سخن گفته است، در خاک عراق جولان می‌دهند.منبع: مهر