کد خبر : 108440

به گزارش خبرنگار مهر، محسن رضایی عصر امروز در جمع اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی کردستان در سنندج اظهار کرد: انقلاب اسلامی ما وارد یک دهه جدید از عمر خود شده است و این دهه جدید اولین دهه از گام دوم انقلاب است. وی افزود: مهم این است که در سال‌های آینده چه اتفاقی […]به گزارش خبرنگار مهر، محسن رضایی عصر امروز در جمع اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی کردستان در سنندج اظهار کرد: انقلاب اسلامی ما وارد یک دهه جدید از عمر خود شده است و این دهه جدید اولین دهه از گام دوم انقلاب است.

وی افزود: مهم این است که در سال‌های آینده چه اتفاقی می‌افتد و تصمیمات ما چه خواهد بود لذا زمانی می‌توانیم خودمان را مدیریت کنیم که جلوتر از حوادث حرکت کنیم.

رضایی اظهار کرد: این دهه را می‌توان دهه سرنوشت نامگذاری کرد چرا که اولین دهه از گام دوم انقلاب است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی به صورت جدی یک سری کارها را شروع کرده است که مبارزه با فساد یکی از این کارهای بنیادی است لذا همگان باید بدانند که این انقلاب الهی با کسی شوخی ندارد و باید این امانت با پاک دستی حفظ شود.

رضایی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: قهرمان ملی ایران را شهید کردند اما در پی شهادت حاج قاسم بعثتی شکل گرفت که در تاریخ انقلاب کم سابقه بود.

وی افزود: این حادثه خیلی‌ها را به فکر فرو برد که چه طور همه اقوام ایرانی در کنار همدیگر برای سردار ملی‌شان سوگواری کردند.

رضایی تصریح کرد: پس از این واقعه شاهد تشکیل مجلس جوان انقلابی بودیم و در سطح منطقه هم جمهوری اسلامی سیلی محکمی به آمریکایی‌ها زد و با ۲۵ موشک عین الاسد را موشک باران کرد.

انتقام سخت با زدن عین الاسد آغاز شده است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: انتقام سخت با زدن عین الاسد آغاز شده است و این را هم امام ما و هم نیروهای انقلاب بیان کردند.

رضایی خاطرنشان کرد: ما وارد یک دهه سرنوشت ساز شدیم و نمی‌شود که دولت شخصی یا جناحی در ایران شکل گیرد.

وی افزود: گام دوم انقلاب را آغاز کرده‌ایم و تکرار گذشته نخواهد بود و نحوه جدیدی از اداره کشور باید روی کار بیاید.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حوادث پیرامون انتخابات آمریکا اظهار کرد: با آمدن بایدن هیچ تغییری ایجاد نخواهد شد چرا که حتی بخواهد بدون پیش شرط هم به برجام برگردد نخواهد توانست.

رضایی افزود: شرط اولشان این است که موشک بالای ۵۰۰ کیلومتر نداشته باشیم و آنها به راحتی ما را از مدیترانه بزنند و شرط دومشان این است که ما از منطقه بیرون برویم و منطقه را برای تاخت و تاز گروه‌های تحت امر آنها همچون داعش مهیا کنیم.

وی افزود: داعشی‌ها منحرف نبودند بلکه سازمان یافته و اجیر شده آمریکایی‌ها بودند و این مهم را هم ترامپ خودش در سخنانش اعلام کرده بود که کلینتون داعش را درست کرده بود.

رضایی عنوان کرد: دشمنان از طریق داعش نتوانستند وارد ایران شوند لذا با تحریم‌های اقتصادی قصد نفوذ دارند و این امر در سال‌های آتی هم ادامه خواهد داشت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: طی ده سال آینده نسل اول و دوم انقلاب به کنار می‌روند و نمی‌توانند در اداره کشور نقش آفرینی کنند و نسل‌های سوم و چهارم انقلاب وارد عرصه مدیریت می‌شوند.

رضایی افزود: اقتصاد، امنیت و ارتباط بین نسلی مسائلی است که در سال‌های آینده با آن مواجه هستیم لذا نیازمند دولت جوان انقلابی هستیم که در چند سال تصدی امور زمینه جبران عقب ماندگی‌ها را فراهم کند.

وی خاطرنشان کرد: یک تحول باید اتفاق بیافتد و همه نیروهای انقلاب باید وارد صحنه بشوند و همه کاندیداها در یک دولت کنار هم جمع شوند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنان خود به ویژگی‌های استان کردستان اشاره کرد و گفت: کردستان یک قطعه طلاست و جوانانی دارد که نیازمند نقش آفرینی هستند و باید زمینه مشارکت این جوانان توانمند فراهم شود.

رضایی افزود: هیچکدام از دولت‌ها نتوانسته‌اند بیکاری و تورم و کاهش ارزش پول ملی را مهار کنند و ظرفیت‌ها را دولت‌های گذشته آنقدر کوچک کرده‌اند که به بیکاری در کشور دامن زده شده است.

وی خاطرنشان کرد: ظرف سه سال آینده نقدینگی کشور دو برابر خواهد شد و همین نقدینگی اگر به سرمایه گذاری در حوزه تولید و سازندگی گسیل داده شود زمینه ساز تحولات بزرگی خواهد بود.

رضایی افزود: ما باید هدف گذاری را بزرگ کنیم و همچون دوران جنگ اقدام به بسیج عمومی کنیم و موج جدیدی از انقلاب راه بیاندازیم.

وی در پایان سخنان خود اظهار کرد: اگر اخلاص و صداقت سلیمانی‌ها را داشته باشیم پیروزی بزرگی در انتظار ما خواهد بود و آمریکا از منطقه بیرون خواهد رفت و رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی نمی‌توانند جای آمریکا را پر کنند.

مردم از گفتمان سازش خسته شده‌اند

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد سادات رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی کردستان نیز در این نشست اظهار کرد: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی کردستان در این برهه‌ای که عده‌ای می‌خواهند تاریخ انقلابی گری را تمام شده نشان دهند با حضور نیروهای دلسوز و انقلابی وارد عرصه شده است.

وی افزود: امیدواریم با روی کار آمدن دولت انقلابی و ضد آمریکایی شاهد رویکردی جدید در کشور باشیم.

سید خالد حسینی از فعالان سیاسی استان کردستان نیز در این نشست اظهار کرد: چند روز پیش سالگرد شهادت مردی بود که دینی بیشتر از تمام دنیا بر ما کردها دارد چرا که اگر رشادت‌های حاج قاسم نبود شهرهای مناطق کردنشین عراق زیر آماج داعشیان قرار می‌گرفت.

وی به افزایش سهم حق آبه کردستانی‌ها از سدها، معدن طلای قروه و ذخایر معدنی استان اشاره کرد و گفت: ذخایر ما برای نظام مقدس اسلامی بیش از پنج هزار و ۵۰۰ شهید گلگون کفن بوده است لذا انتظار داریم از نخبگان کردستانی در توسعه و آبادانی سایر نقاط کشور استفاده شود.

حسینی افزود: انتخابات مهمی پیش رو داریم که انتظار داریم نیروهای انقلابی با رصد شرایط و بدون اینکه عرصه نقش آفرینی همدیگر را خدشه دار کنند وارد میدان شوند.

محمد قربان کیانی عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی کردستان نیز در این نشست اظهار کرد: در کردستان شاهد افتخارآفرینی‌های بسیاری از سوی مردم این دیار بوده‌ایم و امنیت این منطقه با خون شهدا تضمین شده است.

وی افزود: سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به کردستان ثمرات بسیاری برای مردم این دیار و مسلمانان منطقه داشت و توطئه‌های رسانه‌های معاند خنثی شد.

کیانی از دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی تصویب منطقه آزاد تجاری در بانه و مریوان تقدیر کرد و گفت: امیدواریم با تصویب این مهم هدیه‌ای بزرگ به مردم مرزدار کردستان داده شود.

وی افزود: پس از سه دهه از دوران دفاع مقدس شهید سلیمانی به ما نشان داد که با همان مدیریت که مبتنی بر تقوا و جهاد و انقلابی گری و با رویکرد خنثی سازی تحریم‌ها و تحریف هاست می‌توان در برابر سرسخت‌ترین دشمنان ایستاد.

کیانی خاطرنشان کرد: توقع مردم کردستان این است که فردی با صلاحیت و مدیریتی انقلابی تصدی اجرای کشور را بر عهده بگیرد.

سید اصغر حسینی نماینده دانشگاهیان استان نیز در این نشست اظهار کرد: مردم از جنگ قدرت اصلاح طلب و اصولگرا و برخی تفاهم نامه‌ها که در خفا برای رسیدن به قدرت منعقد می‌شود خسته شده‌اند.

وی افزود: انتظار داریم کسی انتخاب شود که سوهان روح رهبر معظم انقلاب نشود و کسی را می‌خواهیم که سکان قدرت اجرایی کشور را در دست بگیرد که در تراز شهید سلیمانی باشد.

مردم کردستان از وعده‌های بسیاری که به آنها داده شده خسته هستند و از گفتمان سازش خسته اند.منبع: مهر