کد خبر : 107864

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین جزئیات از سقوط بهمن و برف و کولاک در ارتفاعات تهران اظهار کرد: روز گذشته تعداد خیلی زیادی از شهروندان به مجموعه تفریحی توچال مراجعه کرده بودند که بنا بر اظهارات مدیریت مجموعه برآورد چنین جمعیتی غیر قابل پیش بینی بود و همین […]سرهنگ جلیل موقوفه‌ای در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین جزئیات از سقوط بهمن و برف و کولاک در ارتفاعات تهران اظهار کرد: روز گذشته تعداد خیلی زیادی از شهروندان به مجموعه تفریحی توچال مراجعه کرده بودند که بنا بر اظهارات مدیریت مجموعه برآورد چنین جمعیتی غیر قابل پیش بینی بود و همین افراد هم درگیر شدند.

وی افزود: تعداد زیادی از افراد حاضر در توچال با تله کابین به ایستگاه ۷ رفته بودند و قصد استفاده از پیست اسکی و تله کابین را داشتند که به دلیل برف و کولاک برای مدتی تله کابین خاموش می‌شود.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت گفت: برخی از افراد هم که از دربند و درکه به صورت خط الرأسی وارد مجموعه توچال شده بودند در ایستگاه ۵ زمینگیر می‌شوند.

سرهنگ موقوفه‌ای گفت: پلیس بلافاصله وارد عمل می‌شود و جمعیت را تخلیه می‌کند اما متأسفانه یک نفر از کوهنوردان که مسیر را اشتباه رفته بود در مسیر گم می‌شود و پلیس در ساعت ۱۱ پیکر بی جان و یخ زده او را در ایستگاه ۵ پیدا می‌کند.

وی گفت: در مجموعه کلکچال ۶ نفر جان خود را از دست می‌دهند که یک نفر به صورت دستی به پایین منتقل می‌شود و ۵ نفر هم با استفاده از هلی برد و هلی کوپترهای امداد به پایین منتقل می‌شوند.

سرهنگ موقوفه‌ای ادامه داد: یک نفر دیگر هم که احتمالاً از مسیر جمشیدیه وارد توچال شده بود پیدا می‌شود اما به دلیل مصدومیت شدید به مراکز درمانی منتقل می‌شود که متأسفانه این فرد هم به دلیل ترومای مغزی جان خود را از دست می‌دهد.

وی تصریح کرد: ۵ نفر دیگر هم بنا بر اعلام خانواده‌هایشان مفقود شده‌اند که عملیات امداد و نجات برای یافتن این افراد ادامه دارد.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت در پایان گفت: ۸ نفری که جان خود را از دست داده‌اند همگی مرد هستند و حدوداً هم بالای ۵۰ سال سن دارند؛ تلاش برای ۵ مفقودی دیگر ادامه دارد که امیدوارم بتوانیم این ۵ نفر را زنده پیدا کنیم.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت در پایان گفت: خانواده‌ها برای اعلام مفقودین و یا شناسایی اجساد و در نهایت تشکیل پرونده می‌توانند به کلانتری ۱۶۳ ولنجک مراجعه کنند.منبع: مهر