کد خبر : 107305

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، وزیر دفاع یمن در صنعا در سخنانی گفت که این نیروهای یمنی هستند که با توجه به موقعیت جغرافیایی راهبردی و مهم این کشور امنیت کشتیرانی و منافع بین المللی در منطقه را حفظ خواهند کرد. «محمد ناصر العاطفی» گفت: امنیت در یمن موضوع محوری و اساسی […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، وزیر دفاع یمن در صنعا در سخنانی گفت که این نیروهای یمنی هستند که با توجه به موقعیت جغرافیایی راهبردی و مهم این کشور امنیت کشتیرانی و منافع بین المللی در منطقه را حفظ خواهند کرد.

«محمد ناصر العاطفی» گفت: امنیت در یمن موضوع محوری و اساسی برای همگان است اما نه از طریق کشتار یمنی‌ها و محاصره آنها بلکه از طریق حفظ تمامیت ارضی یمن و برپایی دولتی متحد و قدرتمند.

سخنان العاطفی پس از آن انجام شد که وزارت انرژی عربستان روز سه شنبه اعلام کرد: یک فروند نفتکش حامل سوخت در بندر جده هدف حمله یک قایق بمب گذاری شده قرار گرفت و به وقوع آتش سوزی کوچک در آن انجامید که از سوی نیروهای آتش نشانی مهار شد.

وزیر دفاع یمن گفت: تمام کسانی که روی تصمیمات صهیونیستی-آمریکایی حساب باز کرده اند باید بدانند که یمن در مقابل تجاوز و توطئه‌ها عزتمند، مقاوم و پایدار است و به مقاومت و مبارزه علیه تمام نقشه‌های تسلیم و سازش ادامه خواهد داد.

العاطفی افزود: صنایع نظامی یمن شبانه روز برای توسعه سلاح‌های دقیق‌تر با برد بیشتر که امکان دستیابی به اهداف خود را داشته باشند، تلاش می‌کنند و سامانه‌های دفاعی دشمن نمی‌توانند مانع آن شوند.

وی با بیان اینکه ائتلاف متجاوز سعودی دچار فروپاشی شده و در تمام محاسباتش با شکست سنگین مواجه شده است، گفت: سامانه‌های دفاعی دشمن هرگز نخواهد توانست مانع سلاح‌های ما شود و صنایع نظامی یمن در مواجهه با تجاوز سعودی توازن قدرت را در دست گرفته است.

وزیر دفاع یمن همچنین آغاز نبرد برای آزادی و استقلال همه جانبه و ناچار کردن نیروهای متجاوز برای ترک مناطق اشغال شده یمن بدون هیچ قید و شرط و برقراری صلح در منطقه را خواستار شد.

العاطفی با ذکر این مطلب گفت: وقت نبرد آزادی و استقلال همه جانبه فرا رسیده است.

وزیر دفاع یمن در بخشی دیگر از سخنانش عادی سازی علنی و مخفیانه با رژیم صهیونیستی توسط کشورهای ائتلاف متجاوز به یمن را خیانت به امت و موضوع فلسطین و نشانگر میزان سرسپردگی و انحطاط این رژیم‌ها برشمرد.منبع: مهر