کد خبر : 106793

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، «داود شهاب» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در سخنانی به پرواز اخیر پهپاد حزب الله لبنان در آسمان «الجلیل» در اراضی اشغالی واکنش نشان داد. بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: پرواز پهپاد مقاومت لبنان بر فراز اراضی اشغالی یک دستاورد راهبردی بزرگ […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، «داود شهاب» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در سخنانی به پرواز اخیر پهپاد حزب الله لبنان در آسمان «الجلیل» در اراضی اشغالی واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: پرواز پهپاد مقاومت لبنان بر فراز اراضی اشغالی یک دستاورد راهبردی بزرگ به شمار می‌رود. این اقدام نشان می‌دهد که حزب الله و مقاومت اسلامی در منطقه در حال توسعه و گسترش توانمندی نظامی خود در عرصه‌های گوناگون هستند.

سخنگوی جهاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد که گروه‌های مقاومت برای مقابله با هرگونه تجاوزگری احتمالی رژیم صهیونیستی علیه غزه آماده هستند. وی گفت: برآوردهای ما نشان می‌دهد که دشمن صهیونیستی به ویژه در دوره‌های واپسین ریاست جمهوری ترامپِ احمق در حال اتخاذ برخی تدابیر خصمانه علیه مقاومت در فلسطین است. بدون شک به هرگونه تجاوز پاسخ خواهیم داد.

پیشتر روزنامه لبنانی «الأخبار» با انتشار مطلبی از قدرت‌نمایی پهپاد مقاومت اسلامی لبنان در آسمان اراضی اشغالی خبر داد. این روزنامه اعلام کرد که یک فروند پهپاد حزب الله لبنان اخیراً بر فراز آسمان اراضی اشغالی به پرواز درآمده است.

الاخبار در مطلب خود آورده است: در تاریخ ۲۵ اکتبر گذشته ارتش رژیم صهیونیستی رزمایش بزرگی را تحت عنوان «گلوله کُشنده» برگزار کرد. این رزمایش در نزدیکی مرزهای اراضی اشغالی با لبنان و سوریه برگزار شد.

این روزنامه تأکید کرد: یکی از اهداف اصلی و اساسی برگزاری رزمایش مذکور توسط ارتش رژیم صهیونیستی شبیه سازی جنگی بود که در آن حزب الله متحمل شکست می‌شود. از جمله دیگر اهداف برگزاری این رزمایش، ممانعت از ورود پهپادهای مختلف به آسمان اراضی اشغالی بود.

الاخبار در ادامه مطلب خود آورده است: در این گیرودار بود که یک پهپاد شناسایی متعلق به مقاومت اسلامی حزب الله لبنان در آسمان اراضی اشغالی به قدرت نمایی پرداخت و بر فراز آسمان «الجلیل» در شمال فلسطین اشغالی به پرواز درآمد.منبع: مهر